nevimadghjhg

Problém s pc režimy prosím pomoc

Můj počítač prodělal modrou smrt. Přeinstaloval jsem znovu Windows(mám xp) a vypadalo, že všechno frčí, ale potom jsem zjistil, že mi nejde spustit ani režim spánku nebo úsporný režim. Úsporný režim se mi v nabídce vypnout zobrazuje, ale nejde mi na něj vůbec kliknout a režim spánku se tam ani nezobrazuje. Prosím pomoc. Možná je to tím, že jsem změnil souborový systém z FAT32 na NTFS

Odpovědi
badisko

no tim to nebude …:D mas plne aktualizovany windows xp ?..
vyzkosej tohle …http://suppor­t.microsoft.com/kb/9207­30/cs jsou tam hotfix ke stazeni a nebo manualni postup.. …jinak to u windows delala jedna z aktualizaci uz ji stali a dali zaplatu …tady je ta aktualizace ..http://www.mi­crosoft.com/cs-cz/download/de­tails.aspx?id=12054

Bedy

Tohle se stává, když je v nastavení spotřeby (Start-Ovládací panely) zakázaný režim spánku nebo když je počítač puštěný v nouzovém režimu.
Jinak použitým souborovým systémem to nebude, pokud se tedy instalovalo na čistý oddíl (oddíl se formátoval).

Jinak upozorňuji, že Windows XP 8. 4. 2014 končí podpora a po této době nebudou vydávány ani bezpečnostní aktualizace. To v praxi znamená, že počítač bude mnohem zranitelnější vůči virům apod. A na antivirové společnosti spoléhat nelze, ty než se vzpamatují, tak to mnohdy trvá dny.
Bylo by fajn zvážit koupi novější verze Windows, doporučím Windows 7.
Kdyžtak mi napište vnitřní poštou a mohu Vám říct víc a třeba Vám i pomoci s povýšením.

cochee

Podpora úsporných režimů potřebuje ovladače téměř všech komponent PC, hlavně mateřské desky. Pokud jsi reinstaloval Win „z čistého stolu,“ tak tam žádné ovladače nemáš → doplň ovladače. Pokud jsi reinstaloval pomocí opravy, ovladače tam jsou, ale mohou být z minulé instance poškozeny → reinstaluj ovladače.