M.a.j.k.e.e.

Problém s PC

Zdravím, mám problém s počítačem. Často se stane, že se vypne a ‚krabice‘ začne pípat. To se mi stalo už několikrát, otravovalo to chvilku, ale pak byl zase na čas klid. A nyní se to objevuje bohužel znovu… Zjistil jsem, že když ona krabice pípá, netočí se větrák, tudíž moji hypotézou je to, že se buď špatně chladí, nebo že definitivně odešel větrák. Objevily se i spekulace, že by to mohlo být způsobeno nesprávnou přeinstalací operačního systému. Myslím si však, že tím to není, neboť výše zmíněný problém mne postihl ještě před přeinstalací. Čím by to mohlo být? Děkuju.

A ještě jedna otázka. Když jsem právě přeinstalovával operační systém (konkrétně z Windows 7 Professional na Windows 7 Home Premium – kdy jsem předchozí systém kompletně smazal a nový nahrál), zbyl mi jen zlomek celkové paměti na disku. Všechny soubory se z PC odstraňováním předešlého operačního systému smazaly. Přitom před tím jsem měl volného místa výrazně výše, a to jsem tam měl i všechny soubory. Navíc si myslím, že operační systém jistě nezabere více než polovinu místa na disku; mně však po přeinstalaci volný disk vykazoval zhruba pětinu celkové paměti. (Velikost mého HDD je 250 GB). Nejsem odborník, ale myslím si, že mám disk buď poškozen, nebo se data přece jen někam uložila, ale nevím, kam. Jako příčina se také objevil názor, že soubory se nahrály na internet a odtud že je musím smazat – jelikož jsem neměl žádné paměťové zařízení, kam bych si mohl soubory uložit, pokoušel jsem se je nahrát pomocí Disku Google na web, kvůli pomalosti jsem však proces zrušil, dal si některé na CD a PC smazal. Myslím si tedy, že je něco s HDD. Co myslíte? Děkuju moc.

Nejlepší odpověď
anonym

Jsou tady odborníci kteří vám napíšou ať stáhnete nějaký program a pošlete mu jakýsi výpis registrů, co máte v počítači nainstalováno, že se na to zdarma podívá a doporučí možná sáhnout do počítače pomocí vzdálené pomoci. To nedělejte.

Na prohlédnutí smazaných souborů použijte TestDisk & PhotoRec http://www.slu­necnice.cz/sw/tes­tdisk-photorec/

Bohužel obnovené musíte ukládat jinam než je disk který je testován a obnovován. Jiný disk, na vytvoření nového oddílu už je pozdě.
Na prohlédnutí disku kolik tam je místa, atd., spusťte nástroj „Správa disků“. Spusťte program mmc.exe nebo nad zástupcem Počítač druhým tlačítkem myši vyberte Spravovat, Úložiště, Správa disků. Windowsy neumožňují nástroje využívat plnohodnotně, nelze třeba formátovat oddíl vytvořený jiným systémem jako je Linuxový Ubuntu. Ale tam jde zjistit náhled kde je místo, když by chtělo novou instalaci, kterou nedoporučuji, …

Podívejte se co znamená pípání při spuštění počítače, 3× pípnutí znamená špatný hardwér, zkuste vytáhnout zvukovou kartu, pak zapnout. Víc je na http://forum.zi­ve.cz/viewtopic­.php?f=954&t=907374

http://www.svet­hardware.cz/fo­rum/showthread­.php/48051-Zapnu-PC-trikrat-piskne-monitor-hlasi-No-signal

http://pc.porad­na.net/q/view/577833-co-znamenaji-dve-pipnuti-pri-sartu-pc

Přeinstalace je ztráta času! Vytvořte bitovou kopii systému s vlastním nastavením a s programy na jiný disk nebo oddíl. U starších verzí jako je XP nebo Vista je na stovky aktualizací a všech těch záplat, které pálí elektřinu a zatěžují síť a berou čas instalacemi a restarty.

Jestli formátujete harddisk na stejný systém jako je třeba ntfs, dejte volbu formátovat rychle, přepíše se jen začátek a data, tedy ty původní které jsou smazány, zůstávají pro možnou záchranu obnovením.

Posíláte-li někam data, soubory, na nějaký kloud, spusťte nějaký program který ukazuje kolik se přeneslo sítí. Třeba Správce úloh, nebo jiný, Processhacker atd. Tím jde vidět, jak rychle se data odesílají. Co má nad 40 MB, se do google disku nehodí, protože to trvá dlouho a jejich disk nabízí málo místa. Yandex.com nabízí rovnou 5 GB. Program Disk se na tyto zálohy nehodí, jde o synchronizační nástroj pro kanceláře, kde se neustále zaznamenávají změny v dokumentech. Lepší je odesílat webovým prohlížečem. Aby pak při smazání souborů ve složce disk nedošlo ke smazání na cloudu.

Další odpovědi
Hlada

Jestli se ventilátor netočí, tak pípání je zjevně reakce BIOSu na přehřátí procesoru. S přeinstalací to nesouvisí. Je potřeba zjistit, proč se netočí. Může mít zadřené ložisko nebo je napájený nízkým napětím.
Jestli máš podezření na vadný disk, tak ho otestuj pomocí HD Tune a podívej se na chyby do S.M.A.R.T. To umí HD Tune také přečíst. Spíš to ale tipuju na špatně zadané formátování při instalaci nebo neodstraněný oddíl s původními Windowsy. Čistá instalace Win 7 zabírá přibližně 15 GB.