Hofmik

Problém s nových OS. Proč nejde spustit linux ubuntu, když zapnu pc a nastavím boot na flashdisk?

Zdravím, na HDD v pc mám win 8.1 a na flashce jsem přes unetbootin přesně podle tohoto návodu: http://www.you­tube.com/watch?v=DWa­ie1yzJY4 nahodil linux ubuntu,když zapnu pc a nastavím boot na flashdisk tak mi to vypíše toto: „error loading operating system“. Tak předem děkuji za to že se mi doufám budete snažit pomoci

Odpovědi
cochee

Zkus z té flešky nabootovat ještě jiný počítač, pokud se stane to samé, tak asi to nebude uděláno dobře (myslím ten bootovací image linuxu).

Roman71

Chce to vyzkoušet na více počítačích. Na mém notebooku Asus x55vd taky nejde nabootovat z takto vytvořeného flashdisku. Přitom jsem už několikrát z toho samého instaloval systém a šlo to rychleji než z CD/DVD. Některé BIOSy s tím mají problém.
Doplňuji:
Eeee PC s tím například nemá problém vůbec žádný :) instalace proběhla několikrát (zkoušel jsem různé distribuce) hladce a bez jediné chybky.

badisko

Hm… ze ho mas na HDD vime kde by jsi ho jinak mel ?…na RANce ? kazdej zde poradi jako radio ......jak jeden tak druhej …Prosimte rekni nam co tam cpes za linux (ubuntu) proste si stahni co je treba ..pokud potrebujes nacpat linux (ubuntu tak je treba zadat spravnou verzi )… taky se mi zda trochu postavene nahlavu narvat tam Linux do PC ktery ma Win 8.1
Pokud je to novy PC …jdi do prodejny a zazadej o downgrade na ten mas ze zakona pravo a pokud blbnes na OS Linux (ubuntu) …tak proc si nekoupis primo notebook s operacnim systemem Ubuntu ?.....Doufam ze chapes ze zmnenou OS u nekterych PC porusis zaruku a v pripade problemu s hardware ci softu to tvou masinu nemusi vyreklamovat ?......
pokud mas opravdu problem s instalaci .....a jses si vedom vsech nasledku prechodu na Linux tak mi napis do interni postu povedu te krok za krokem ..
to je des co zdde lidi resi .....:D
Doplňuji:
RAMce…

McArthur

Pokud máte počítač s přeinstalovaným Windows 8.1, potom je v BIOSu základní desky zamknuta možnost instalovat jiný operační systém. Je potřeba nejprve vypnout funkci „Secure Boot“. Po restartu už půjde nainstalovat jiný systém. Upozorňuji ale, že vypnutím funkce Secure Boot může dojít ke smazání licenčního klíče k Win8, který je v BIOSu uložen.