Nitrol

Problém s nevím čím ;(

Mám počítač Dell inspiron n5110 – mám problém s tím, že když zavču obrazovku počítač nepřejde do úsporného režimu, což někdy způsobuje, že ikdyž nechci tak sám přejde v průběhu psaní, hraní čehokoliv.
Díval jsem se na nastavení baterie – při stisku tlačítka …
O počítače se docela zajímám ale tímto to není, je to buď čidlem, které je v počítači na to aby počítač poznal, že je obrazovka zavřená nebo nevím a proto se ptám Vás, jestli nemáte nějaké skušenosti s tímto problémem.
Docela mě to mrzí, počítač je ještě v záruce ale je to menší problém mám to jako firemní a mám na něm docela dost naistalovaných firemních záležitostí, které se nedají jen tak zazálohovat.
Předem děkuji ikdyž je pravděpodobnost opravy nulová ;(
Doplňuji:
Neharjem ale mám zde naistalované programy pro firmu a syn zde má pár her to je vše.
A mám windows 7!

Nejlepší odpověď
led

Neuškodí zopakovať si základné. Postupujte v ovládacích paneloch:
1 – možnosti napájania
2 – definujte akciu pri napájaní batéria/sieť – pri zavretí krytu (žiadna akcia/uspať/dlho­dobý spánok/vypnúť)
3 – hotovo

čidlo? pri úchyte krytu obrazovky je malé tlačítko, ktoré sa zavretím krytu stlačí a tým aktivuje príkaz k činnosti nastavenej v možnostiach napájania.

PS. malá rada na záver. zo skúsenosti vám doporučujem používať samostatný počítač pre firmu – ochrana firemných dát a samostatný počítač na inú -zábavnú,štúdijnú, technologickú- činnosť.

Další odpovědi
arygnoc

vy si na firemnom počítači hrajete?
hm, hm.

pravdepodobne máte firemného ajťáka, ten by to mal riešiť, a nie vy (i zálohovanie firemných dát).

Funna

jen tak pro pořádek…naista­lované věci se opravdu nedají zálohovat…protože ty se musí znovu nainstalovat…os­tatní data (i ta, která jsou součástí různých programů) není problém někam přehrát…a pokud to opravdu není v nastavení napájení a ještě se vypíná jen tak bezdůvodně a navíc je v záruce, tak bych vůbec neváhala a šla bych ho reklamovat s tím, že bych před tím navštívila specializovaou firmu (pokud to nezvládněš svépomocí), která udělá „otisk“ HD…navíc, jestli je to jen čidlo, tak bys o data vůbec neměl přijít…může to být i nějaká softwarová „blbina“

PS: nějak nechápu, proč se čílíte, že má na firemním noťasu hry…to je snad mezi ním a zaměstnavatelem, co mu toleruje…a vy víte, jestli Nitrol není firma???

badisko

nepises jakej mas Windows .....