AsDeeN

Problém s nabíječkou od notebooku

Dobrý den,

před pár dny se mi vyskytl problém s nabíječkou, kde se mi přetrhl kabel, tím pádem je nefunkční. Notebook je značky ASUS A52N, co vím, už se nevyrábí. Nový kabel bych si chtěla objednat přes internet, ale nejsem si jistá, jestli opravdu musím mít ten samý typ jako je NB nebo stačí třeba adaptér na ASUS, nekonkrétního typu. Prosím, poraďte. Děkuji

Odpovědi
ovlinek

Stačí si opsat hodnotu miliamperů čí amperů a voltů a zajít s tím do GMelectronic či si vygooglovat nabíječku s těmito parametry. Většinou pokud nemáte NB starý 10 let je stejně nabíječka stejná nebo velice podobná. u stejného výrobce.

Jouk

Dobrý den.

Záleží na tom kde je přerušený,ale vždy se dá opravit i když to vyžaduje trochu trpělivosti a zručnosti.Tak jestli je přerušen na kraji ,u konektoru musí se nožem opatrně odizolovat vnější část izolace a rozdělit vodiče které jsou zpravidla dva ,na délku alespoń 1 cm ,pokud je přerušení vidět ,nemusí se vodiče proměřovat ,i v případě že se stane že přerušeného vodiče je vidět jen v neodizolovatelné části konektoru ,dá se připájet ..Oba vodiče se nesmí propojit cínem ,došlo by ke zkratu ,a možná zničení nabíječky.Při pájení se vodiče nejdřív musí opálit ,třeba zapalovačem,aby se cín chytl ,poté je dobré dát si mezi vodiče přepážku při pájení ,,např žiletku.Po připájení se spoj opatrně omotá izolační páskou pro elektroinstalace tak aby nedocházelo k namáhání spoje.V případě přerušení jinde než na krajích je postup stejný ,jen o něco míň náročný .Vodiče mohou mít stínění ,které je nutné také propojit ,pokud je přerušené .Jestli nemáte dost vybavení na opravu ,požádejte mě a můžeme se domluvit.J