Problém s myčkou na nádobí. Je možné, že se zasekla?

Máme doma myčku na nádobí Whirlpool je 45cm široká a má pouze tlačítka na nastavení nikoli kolečko. Pravidelně ji čistíme prostředky k tomu určenými ( Kalgon, Somat ). Bohužel nedávno skončila záruka a dnes se mi stalo, že po použití čistidla do myčky zůstala zapnutá ( jakoby pořád vypouštěla nebo napouštěla ), ale vlastně jen vrčí a nic se neděje. Nejde zapnout žádný program prostě nic jen pokud ji zapnu tlačítkem on/off tak začne vrčet a nic ani když zkusím druhým tlačítkem nastavit jiný program a zapnout start prostě si vrčí a nic. Mohli byste mi prosím poradit co s ní? Máme ji dva a půl roku a štve mě jestli s ní budu muset do opravny, protože nebyla zrovna nejlevnější ( pořiz. cena byla cca 10 000kč ) a že se rozsype po dvou letech jsem opravdu nečekala.

Odpovědi
cukrar

nejdříve zkuste vytáhnout na noc vydličku ze zásuvky. je v myčce voda? vrčí čerpadlo? nemusí být jen to nejhorší.....

elektrikář

Zkuste odpojit přívod vody někdy je na něm sítko, vyčistit přívod vody vyzkoušet pustit vodu do odpadu. Na vypouštění jsou také sítka zkontrolovat. Nalejt dovnitř vodu a zjistit že jí myčka odčerpá. Pokud to nepomůže zavolat servis