rockerka:)

Jde u telefonu Sony Xperia M2 vyměnit baterka?

Mám mobil Sony Xperia M2,nabíjím ho každý den, ale jsem na něm od rána do večera. Jde u toho to typu také vyměnit baterka?
Mobil mám asi 2 měsíce.

Nejlepší odpověď
ptáč

Bronzový

klumprt Nech toho nejsi nic. Hele rokerko, čtu a chci vědět tyto věci:

rozměry a hmotnost: 140 × 71 × 8,6 mm, 148 g
displej: 4,8'', kapacitní TFT LCD, 540 × 960, 229 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (21,1|5,76 Mb/s), LTE
konektivita: microUSB, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, NFC
paměť: 8 GB, microSDHC, RAM: 1 024 MB, baterie: 2 300 mAh
procesor: Qualcomm MSM8926 (4× Cortex-A7, 28nm)
operační systém: Google Android 4.3 (Jelly Bean)
fotoaparát: 8MPx (3 264 × 2 448), video (1 920 × 1 080), blesk

Zajímá mě baterie. Ta se píše 2 300 mAh, je to tak? Je mladá 60 dní, je to tak? U mobilů patřících do skupiny Android se baterie vyměňují jako u starších typů mobilů. Pokud telefon využíváš hodně, včetně datových přenosů, šetříš sice odběr elektřiny doma, ale baterka je využívána nadoraz. Dívám se na recenze a obrázky, http://mobilni-telefony.heure­ka.cz/sony-xperia-m2-d2303/recenze/#sec­tion Vynechme názory, že dobře padne do ruky, nebo že se nepotopí.
Baterii či spíš akumulátor si najdeš rockerko na heureka.cz . Já mám v mobilu kapacitu akumulátoru 2000 miliampér hodin. Mohu tedy nabíjet každý den, a každý den nedobíjení je jako sledovat reklamy na laskominy a nejíst. Kdybych věděl, že existuje 4000 mAh, tak si pořídím jiný mobil. Protože o baterii jde u systému Android předeskorovším. Automatické stahování nových verzí aplikací berou energii, víceméně i zjišťování, to je odesílání dat z mobilu někam do číny, je potřeba naučit mobil žít bez neustálého připojení k internetu ale být přitom online.

https://play.go­ogle.com/store/ap­ps/details?id=ap­p.greyshirts.fi­rewall&hl=cs

Tady je hráz, brána, která nedovolí stáhnutým aplikacím, hry komunikovat s internetem, kdy se zvyšuje provoz sítě stahováním reklamních obrázků. A zabírají místo v přístroji. Budiž zablokováno vše nebo některý port, buď na 80 kanále, budiž třeba povoleno, co probíhá šifrovaně přes 443, včetně systémových apps. Hra nepotřebuje informovat internet. Email, služby google ano, povolit.
Vypnout automatické zálohování fotek, a když ano zálohovat, v nastavení určit, že se mají odesílat při WiFi a při nabíjení baterie. Jde toho víc udělat, jak snížit spotřebu, od naplno svítivého pozadí k elegantnímu tmavému, až po řízení aplikací, nesmí sáhnout na internet. Ono je toho víc, co bych chtěl sdělit kolem orwelovského systému, ale já mám svařák a stydne v hrnku. Máš dobrý mobil a u takovýho se nabíjí každý den.

Další odpovědi
klumprt

Ano, jde.

klumprt

Ptáč: Já jsem jenom občas (dneska obzvlášť) unaven ze všech těch špatně položených dotazů.
Tvá odpověď je perfektní odpovědí na otázku zhruba takhle znějící: „Jak zvýšit výdrž baterie u mobilu s Androidem?“ Proto jsem ti dal palec.

Moje odpověď je perfektní odpovědí na otázku, která byla skutečně položena 🙂
Přesto mi asi nikdo palec nedá. Ale kvůli tomu jsem neodpovídal.

ptáč

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/neznate-nakej-dobrej-horor

ptáč

Já vím. Já vím o co jde. Mě to nevadí. Není tady žádné android forum. Jestli ses někdy koukl na skutečný android forum, tak to je mrtvý, nikdo nic neví, jen samé otázky. Mě to nevadí. Já chci vědět, co se s mobilem děje, co dělá, proč se nějaká systémová aplikace chce dostat ven na internet, proč zrovna do číny, když jde o launcher, proč se reakce mobilu zpomalují, co naopak udělá svižným atd. Někdo nemá čas věčně odpovídat na ty samé otázky, ani je číst. Hlavní je, když to funguje. Jeden člověk řekl že Android je bezpečný. Tím mě dostal. Nejsem schopen vyloženě dokázat, že tomu tak není, ale zkusím to tady časem nastínit. Že Android včetně některých aplikací je snůškou federálů, u nás BIS, slídění. Nikdo neví, co zrovna telefon odesílá. Mě jako ovci to nevadí, páč mám velkýho bráchu. A chci aby věděl kde jsem. Ale mám jednoho nepřítele který není můj big brother a to je aplikace Nevolejte.cz – stop otravům! Vysvětlím někdy v otázce, ale tady není zájem o bezpečnost. Palec si strčím do prdele. Tak jo, už dost