Problém s mastnými vlasy

Ahojky, mám menší problém: vlasy mám vnité po ramena, vždy, když jsem si je umyla večer, tak mi následující 2–3 dny vydržely v ok nemastícím se stavu. Asi před týdnem jsem si nažehlila vlasy, vše ok, další dny po umytím šamponem(Elseve na poškozené vlasy) jsem cítila,jak mám vlasy hrubé a takové ,,silné´´. Další umytí jsem zkusila šampon Elseve na lesk(ten jsem již několikrát používala a spokojenost), pocit stejný, vlasy se mi druhý dn zmastily. je pravda, že jsem šamponu nanesla víc, ale spláchla jsem jej asi dobře. otázka zní, jestli takto mastící se vlasy mi udělala žehlička(tu už jsem používala), nebo šampony(rovněž dříve používané) nebo špatně opláchlý šampon. Jinak za týden jdu ke kadeřnici na stříhání konečků, tak se popř. zeptám tam. Děkuji za odoovědi :)

Nejlepší odpověď
Damiana

Jsem si (skoro:-) jistá tím, že sis šampón z vlasů důkladně nevymyla. Zejména u kořínků to pak děla neplechu. Žehlení na to vliv mít nemá – ačkoli extra rovně vyžehlené vlasy vypadají fakt dobře jen ten první den. Že se ti vlasy zdají mastnějši po dvou-třech dnech? Na tom není nic nenormálního. Viděla jsem také přípravky fungující na dvou principech – více odmašťují u kořínků a konečky chrání před nadměrným vysoušením. Ale já jim moc nevěřím. Pokud bys měla s mastnými kořínky větší problém, stačí vlasy důkladněji umýt alkaličtějším šamponem u hlavy a na zbytek nanést přípravek výživnější. Také pozor na používání kondicionéru. Ten na kořínky vlasů nepatří, protože je zbytečně zatěžuje a vlasy se rychleji mastí.