Werwolfo

problém s klávesnicí

ahoj lidi, mam probleqm s klaveqsnici, jelikos ma slova nedavaji smysl, prikladam videa jak to /ne/funguje =/
http://www.you­tube.com/watch?v=rgAj­JrOFYW8
http://www.you­tube.com/watch?v=STRnQww­MHl4&feature =youtu.be
jeqsi budu museq do servisu – kolik by salo vymni klavesnici ? mam noeqbook lenovo.
Doplňuji:
a jde menit i klavesnice u noteboku /otasnik/
nemam s tim sadne skusenosti.
to mohu ty pismena jakoby ,vyrvat, /otasnik/
pise se mi opravdu velmi spatne.

Nejlepší odpověď
anonym

Odpoj klábosnici, otoč a vytoč šroubky. Tím ji rozebereš, proveď umytí, vyčištění a vyklepání lupů (zbytky jídla). Je to jednoduchá údržba. Umytí myslím otřít z ohledem na plošné spoje. Pokud jsou chráněny, neboj se vody. Určitý druh potravin ti slepí klávesy, to musíš umýt, odstranit. Neboj se toho.
-
Mám klávesnici, kterou mohu polít pivem (to je lepidlo) a přesto funguje. Pokud ji rozeberu je vnitřek chráněn v zatavené umělé hmotě. Takže ji beru do dřezu a umeju i saponátem. Navíc je vyztužená plátem kovu. Odolná na spadnutí.

Další odpovědi
cochee

Klávesnice v notebooku vyměnit jde, ale počítej s tím, že se nedá běžně koupit v obchodě jako klávesnice ke stolnímu počítači a taky je o dost dražší, záleží od výrobce. S vyčištěním nepočítej, klávesnice není uživatelsky rozebratelná, tj. když už se ti podaří ji rozpárat, už nikdy nebude držet pokupě, je to takový slisovaný a lepený sendvič. Jednotlivé klávesy vydloubneš, ale nic tím nezískáš, pod klávesou je opět krycí plast. Navíc zasadit ji zpět už není tak jednoduché jako na „velké“ klávesnici a třeba nedávno jsem nešikovností kolegovi odloupl klávesu ESC, není sice poškozená, ale už to po jejím zpětném zasazení není ono, jaksi divně „vlaje.“

anonym

Nepíšeš přesný typ – takže třeba sem – http://www.le­novoshop.cz/nah­radni-dily-klavesnice_c10000013­6.html – se koukni na konkrétní model…
Můžeš také zkusit Aukro (nějakou použitou klávesnici).
A můžeš zkusit stávající klávesnici vyčistit (problém je, velmi pravdpodobně, způsoben zalepenou ´visicí´ klávesou).
Pokud s notesem necestuješ, můžeš také připojit klávesnici externí.
Doplňuji:
K demontáži klávesnice na G570 máš video třeba tady – http://www.you­tube.com/watch?v=zLUL1dAF­J_U (případně si zadej na YT něco jako „disassemble lenovo G570“). Není to složité, ale rozhodně nedoporučuju žádné násilí!
😉
A – ´pár´ kapek vody úplně stačí, buď rád, že se nic neodpálilo – po polití elektroniky je nutné ji co nejdříve rozebrat, vyčistit a vysušit!

WolferinesX

Zdravím, nyní sedím u jiného počítače, na mém se píše opravdu velmi špatně.
Konkrétně mám lenovo G570 (starý cca 2 roky)
Vůbec nevím, co s tím, bojím se, že si klávesnici ještě nějak zníčím víc, když s tím nemám žádné zkušenosti :D To mohu ty písmenka nějak silou „vyndat“ nebo se s tím musí dělat něco víc? já vážně nevím.
jedno písmeno (q) mi píše někdy samo od sebe i když nic nedržím a některá (třeba t a z) nepíší vůbec. Dále mi nefunguje backspace.
Nevím proč tomu tak je, ale do levé části klávesnice mi ukáplo trochu vody, ale fakt jen kapka, pak to fungovalo asi hodinu normálně a pak to začlo takhle blbnout.. Divné je, že blbne i pravá část klávesnice.