Avatar uživatele
panenka

Problém s kávovarem

Dobrý večer už třetí den mi nefunguje kávovar když ho zapnu ukážou se mi jen hodiny ale spodní plotýnka se nenahřívá je studená a kávovat mi kávu nepřekapává.Už jsem ho zkoušela i pročistit vodou s octem a taky nic. Můžete mi prosím poradit co to může být popřípadě mi napsat co udělat aby mi šel děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, BEAES, aramah, elektrikář před 4973 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

No dobrý by bylo napsat co je to za druh kávomatu. Jde do něj elektrika? Podívat se.
Není přepálená pojistka pokud má, není vyskočená pojistka, zatlačit na čudlík-některé můžou mít tepelnou ochranu

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fira

Mohlo by to být spálené těleso a proto nenahřívá.Pokud není v záruce tak si myslím že se oprava nevyplatí a je lepší koupit nový.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elektrikář

Když jste jej nezapla bez vody mněl by chodit. Zkuste s ním nejprve klepnout. Tyto přístroje mívají nevratnou bezpečnostní tavnou pojistku je to malý kovový váleček dá se koupit v radio součástkách a za pár korun a naletovat.Trochu zkušený kutil to dokáže skoušečkou zjistit zda není zlomená šňura asi né když svítí hodiny. Převádějí nožičky u konvic ve stojánku.Zda převádí vypínač. Tavná pojistka má dva drátky na jedné straně má proud. Zjistit zda z něj na druhé straně vychází.Pokud to jde do provozního trmostatu který se vypíná když se voda uvaří tam je bimetal a pohyblivý kontakt.Pak se musí se objevit proud na jednom i druhém konektoru topného tělesa pokud né dá se mu vystrojit jen pohřeb.Sama to spravovat ale nezkoušejte.E­lektrikář.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
panenka

plotýnka omlouvám se za chybu.

před 4973 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
panenka

Mám Elektrický kávovar s časovačem značky Eta když ho zapnu zobrazí se mi jen ten časovač ale lotýnka od spodu se nenahřívá a kávovar mi nepřekapává.Zkou­šela jsem to pořádně zmáčknout a taky nic.

před 4973 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek