Problém s internetem (nefunkční programy)

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat proč mi nejdou některé programy jako například Teamspeak 3 a hrát nějaké hry s přáteli (Multiplayerové).
Není to počítačem, protože když jsem s notebookem někde jinde vše funguje a naopak přátelům to u mě dělá to samé a ani firewallem, protože i když jsem ho zkoušel vypnout tak to stále nešlo. myslím si, že to je problém u provozovatele mého internetu, ale nejsem si jistý. Děkuji za každé odpovědi.
Doplňuji:
nižší šifrování routeru nepomohlo :/

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Tvoje úvaha je správná.
Zkontroluj rychlost připojení i ping jsou-li podle poskytovatele internetu.
Pokud ne, kontaktoval bych poskytovatele internetu a žádal o nápravu.

Další odpovědi:

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Síťová komunikace (nevím, jak na jiných protokolech, ale na protokolu TCP/IP určitě ano) používá takzvané porty. Zjednodušeně, protokol TCP/IP se nazývá také rodina protokolů TCP/IP a nad ní je další, vyšší vrstva, zvaná aplikační protokoly - například HTTP, POP3, SMTP z těch nejznámějších. Tyto aplikační protokoly používají typicky určité číslo portu, například ony jmenované 80, 110 respektive 25. Tato čísla portů jsou pro ony aplikační protokoly standardní, i když je možno esplicitně určit jiné číslo portu - pak toto číslo musí používat obě komunikující strany. No a protože těchto ap. protokolů je jen několik, tak pak zbývá hromada čísel portů, které nejsou "zabrány" žádným standardním ap. protokolem a lze s nimi nakládat libovolně, na druhou stranu - a teď přijde to důležité - tyto neobsazené porty s oblibou někteří provozovatelé internetu blokují, najmě z bezpečnostních důvodů. Dodám, že číslo portů může být z intervalu 1 - 65 535. Správný postup by tedy byl, zjistit, jaký komunikační port používají onen Teamspeak a ostatní a pak zjistit u svého ISP, jestli je náhodou neblokuje a pakliže ano, zda je ochoten onu blokaci portu(-ů) zrušit.
Doplňuji:
Ve zdroji je k nalezení link na "Seznam čísel portů TCP a UDP" a nahédnutím lze zjistit, že i ten Teamspeak má určen standardní port a je jím 8767 :)

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/S %C3%AD%C5%A5ov%C3%BD_port

Zlatý

vyzkousej nastavit nizsi sifrovani v routeru ....

Diskuze k otázce

tučník

žádné změny :/

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 949
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.