karel123

Jak na problém s instalací win. xp na IDE hdd?

Zdravím, mam takový problem, vyměnil sem HDD ze SATA(byl ko) na IDE cd nakopíruje soubory windows na disk ale jak se restartne tak by měla začít instalace ale nezačně jen pořád vidím na obrazovce stisknete lib. klavesnci ....... ale to zase začíná všechno od znova format atd.
mužete mi nekdo poradit?
Doplňuji:
jinak deska je MSI MS-7293

Odpovědi
cochee

Při první seanci (před prvním restartem) se na disk nakopírují instalační soubory a zavaděč. Po restartu je stále potřebné instalační médium, ale start už musí proběhnout z HDD, instalátor už je na harddisku a další pokračování instalace je v jeho režii, z CD/DVD už jen natahuje data. Z toho plyne, že po prvním restartu už ignorujeme výzvu ke stisknutí libovolné klávesy; po uplynutí několika sekund pokračuje start PC z dalšího „startovacího“ média v pořadí a tím už je nově předpřipravený harddisk. To platí, pokud je v BIOSu nastaveno pořadí pro start 1. CD/DVD mechanika, 2. HDD. Je-li tam pořadí opačné, naopak instalace nezačne, pokud uživatel při startu nestiskne klávesu, vyvolávající startovací menu, ve kterém lze zvolit jiné startovací médium, než je určeno pořadím v BIOSu. V tomto případě zvolíme napoprvé CD/DVD, proběhne ta první seance a po prvním restartu už toto menu není třeba vyvolat, start proběhne (podle BIOSu) z HDD.

JájsemRaibek

To mi taky psávalo, několikrát jsem zkusil a pak to šlo. Nevím, třeba je chyba i někde jinde, ale zkus jednu věc. Po restartu vyndej cd a pk ho tam dej znova, ovladače pro zavedení systému by tam snad měly být a spustí se instalace.
Možná.