Avatar uživatele
Meffinka

problém s flashkou…

Dneska ráno jsem normálně pracovala s flashkou a v pohodě. Teď najednou nejde zobrazit a když už, tak mi to napíše, že tam mám vložit disk. Asi před rokem jsem ji musela formátovat a vymazaly se mi všechny věci. A právě že v ní mám dost důležité soubory…nevíte někdo prosím jestli se to dá nějak opravit nebo něco? Moc děkuju…

Zajímavá 0 před 4079 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
kick882

Formátovat? Já myslel že po formátovaní flashy se pokazí, že už ani nejde do ní nic přidávat.. Každopádně se mě stala stejná věc, tak jsem jí šel dát do prodejny a oni mi řekli že je nějak spálená nebo co.. Tak jsem si musel koupit novou…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
isteron

Spáliť , ako spáliť, ale najhoršia je tá strata dát. Ja si zvyknem napáliť dôležité údaje na DVD, alebo externý disk. Teraz mám 500 GB, tak ho pomaly plním.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Zkus nějaký recovery program. Na př. Recuvu .
Doplňuji:
Ještě než začneš, zkus to píchnout do jiného USB portu !

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
WillyGarf

Pokud systém ještě píše, že je potřeba naformátovat, dá se něco zachránit. Buď již zmiňovaná Recuva (hezké ovládání, ale ne vždy skvělé výsledky), a nebo PhotoRec – třeba:
http://www.slu­necnice.cz/sw/tes­tdisk-photorec/
Tento nástroj je hodně silný (našel toho hodně i na mediu, kde Recuva nenašla nic), ale uživatelsky ne moc luxusní – návod třeba:
http://hdworld­.cz/foto/zachra­na-fotografii-zdarma-photorec-6-5-31
(pokud si nejsi jistá, raději to svěř někomu, kdo má zkušenosti).

Když se ti flashka nechce načíst na tvém, ani jiném PC, může být opravdu mrtvá. Mnohkdy s tím dokáže pohnout specializovaná firma (dej Gůglovi „záchrana dat“ a můžeš si vybírat), ale ceny začínají u tří nul na konci částky – to si musíš ocenit svá data v korunách a zvážit to.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet