Problém s elektrikou u Peugeotu 306 r.v.1996. Co s tím?

Při šlápnutí na brzdový pedál se rozsvítí palubovka. Kde je zádrhel ? Děkuji za radu.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Je možné, že to může být někde v ukostření, hledal byl dobré ukostření palubovky, popřípadě bych udělal nové-stačí jen pod některý šroub a ke karoserii. Pokud nepomůže, tak jedině servis a pozor na zničení elektroniky. To, že to svítí kde nemá není dobré.

Další odpovědi
venkovan

Pokud jste ho neměl před tím v servisu, kde automechanici žertovali (za bolševika svým kamarádům občas prohodili kabílky, takže auto při brzdění stíralo, při blikání troubilo či zapínalo ostřikovače a podobné žerty), tak bych se také podíval po ukostření jak palubovky, tak brzdových světel. Kdysi psí kusy dělala třeba dvouvláknová žárovka když je jedno vlákno přepálilo a spadlo na druhé funkční. Možná, že stačí jen očistit konektorky. Může být i nějaká vodivá špína mezi pojistkami.
Nicméně co nejméně se š´tourat, elektrika je drahá záležitost.

irij

Můj automechnik říká Peugeot=problém v elektrice. A já mu věřím.

janek66

Nejspíš to bude špatná kostra u brzdových světel.
Špatné ukostření dokáže divy.