alvisek

Problém s čistotou,co dělat??

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat máme štěňátko zl.retrívra skoro 7.měsíců…S venčením venku nemá problém ale neudrží moč ani stolici udělá to kdykoliv a kdekoliv když se mu zrovna chce. Pochvaly nezabírají, je chytrý s poslušný jen s tímto máme problém…Prosím o radu.Děkuji za odpověď.

Odpovědi
novaky

Pochvala je dobrá věc, ale pejsek ji nerozezná, když se nenaučíš bejt taky trohu hnusná. Tím vyloučíš možnost, že ti tím snaží udělat radost. Pak už stačí vylučovat ostatní možnosti. Opuštění, nemoc, debilita, …

kamila44444

Nejdřív nauč doma na noviny nebo na nějakou podestýlku. Když pejska uvidíš, že se chystá někde mimo podestýlku udělat třeba louži, hned ho dej na tu podestýlku. Pokud už udělá loužičku mimo, musíš nějak naznačit, že se to nesmí. Třeba ruličkou novin, nebo namočit do toho čumáček trošku a dát ho na tu podestýlku, kam může louži udělat. Samozřejmě když se vyčůrá venku, tak chválit a to samé na tu podestýlku. Pak když se naučí na podestýlku, tak už ho chválit jen venku.