loky-2410

Proč se snižuje výdrž baterie v tabletu?

Asi před 3 měsíci jsem dostal tablet a podle návodu jsem ho nabíjel takže vydržel asi 20 hodin. Jenže poslední dobou vydrží čím dál tím méně. Minule na 100% baterky vydržel jen 6 hodin. Poradí mi někdo co s tím nebo ho budu muset reklamovat? Děkuji

Odpovědi
cochee

Zkus ho uvést do továrního nastavení. Je možné, že na pozadí běhají různé aplikace, které třeba ani netušíš, že v tabletu máš a dostaly se tam časem nepozorovaně. (Nemluvím nutně o virech či malware.) Ty samořejmě vyžadují nějaký výkon procesoru, který pak nemá čas „odpočívat“ ve zpomaleném režimu v době, kdy se „nic neděje“. Pokud to pomůže, byl to ten důvod. Pokud výdrž zůstane mizerná, asi bych tu reklamaci zkusil, soudobé akumulátory na bázi LiIOn/LiPol by měly začít významně ztrácet kapacitu až tak po cca roce či dvou.