Merci

Problém s Aukrem, neoprávněně!

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jste neměli podobný problém s Aukrem.

Stalo se mi toto: Jsem prodejcem na Aukru již pár let, prodávám tam vždy věci, které jsem si koupila nebo dostala, vždy značkové a originál. Momentálně jsem vystavila aukci na kabelku Furla, která je originál a mám k ní i účet, od 1,– Kč. Někomu se to asi nelíbilo a Aukro mi aukci stáhlo s tím, že jim bylo zástupcem ochranné známky sděleno, že kabelka není originál. Napsala jsem jim, že tomu teda nerozumím, že kabelka originál je a mám k ní účet.

Bylo mi odpovězeno toto:

Dobrý den.

Na Vámi nabízené zboží značky Furla nás upozornil přímo zástupce majitele ochranné známky pro ČR, s nímž v rámci řešení padělků výše uvedené ochranné známky spolupracujeme a který bohužel předmět nabídky vyhodnotil jako padělek.

Požadovaný produkt nemůže být předmětem další nabídky na Aukru.

Se zrušením nabídky, došlo také k zrušení všech příhozů na aukci a byly Vám automaticky vráceny i poplatky za vystavení.

Pokud trváte na originalitě, nechte si prosím ověřit pravost zboží a zašlete nám odborný posudek.

S pozdravem

Linda Hlůšková
Aukro tým
http://www.aukro.cz

  • v podstatě „NEZÁJEM, MÁTE SMŮLU.“

Potřebovala bych nějakou radu, jak tento problém řešit, jelikož jsem přišla o potenciální kupce a moje jméno bylo neprávem poškozeno. Nebo si to mám nechat líbit a tento problém neřešit?

Děkuji moc za jakoukoliv radu.
Doplňuji:
Kabelku jsem koupila v originál obchodě Furla v Itálii a účet k ní je samozřejmě taky odtud.

Nejlepší odpověď
www

To, že máš účet neznamená, že máš originální výrobek.
Řešil bych tedy spíše prodejce se snahou získat certifikát původu výrobku a Aukru se nedivím.
Doplňuji:
Ještě dnes se dají koupit levně „pravé“ Adidas tenisty cca za 500Kč i v zahraničí a taky budu mít účet, nikoliv jistotu originality 😁
P.S: Nedá mně, abych tě coby novou neupozornil na způsob pokládání otázek, viz na stránce dole, Nápověda. Totiž otázka s vykřičníkem není otázkou.. 😉

Další odpovědi
Drap

Aukru se nedivím. Piokud dostali takovouto informaci, tak ji požili, aqby nebylo poškozeno jméno jejich stránek. Pokud jsi přesvědčena, že se jedná o orginál, nech si vystavit posudek od soudního znalce, a pokud to bude v pořádku, tak ti to určitě vezmou zpět a možná i s omluvou. Soudního znalce však budeš muset sehnat a zaplatit sama

honza19hk

tohle je na aukru normální věc,prodej to jinde.

briketka10

prodej ji na Bazos.cz, nebo na jiném prodejním portále :o)
Doplňuji:
JajsemRajbek,

ale ona může dostat z Aukra nějaké napomenutí, nebo rovnou
vyhazov tohle já bych nedělala jsem tam taky a při registraci se
zavazuješ k jistejm krokům a bla bla bla..
všechno bych o tý kabelce nepsala, jen něco málo oni maj oči
všude, jako tady :o)

JájsemRaibek

Tak vyber v nabídce „jiná značka“ a je to.
V popisu předmětu uveď to, co uvádíš zde. Že se jedná o tašku takovou a makovou, zakoupenou tam a tam a že k tomu máš i stvrzenku.
Pak ti můžou však víš.

Lucijej

Www má pravdu – v dnešní době se prodává i ve značkových prodejnách padělkové zboží, účtenka v tom nehraje roli. Jestli si opravdu chceš napravit reputaci, tak si budeš muset zařídit potvrzení o originalitě nebo to prodej jinde.