Avatar uživatele
Merci

Problém s Aukrem, neoprávněně!

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli jste neměli podobný problém s Aukrem.

Stalo se mi toto: Jsem prodejcem na Aukru již pár let, prodávám tam vždy věci, které jsem si koupila nebo dostala, vždy značkové a originál. Momentálně jsem vystavila aukci na kabelku Furla, která je originál a mám k ní i účet, od 1,– Kč. Někomu se to asi nelíbilo a Aukro mi aukci stáhlo s tím, že jim bylo zástupcem ochranné známky sděleno, že kabelka není originál. Napsala jsem jim, že tomu teda nerozumím, že kabelka originál je a mám k ní účet.

Bylo mi odpovězeno toto:

Dobrý den.

Na Vámi nabízené zboží značky Furla nás upozornil přímo zástupce majitele ochranné známky pro ČR, s nímž v rámci řešení padělků výše uvedené ochranné známky spolupracujeme a který bohužel předmět nabídky vyhodnotil jako padělek.

Požadovaný produkt nemůže být předmětem další nabídky na Aukru.

Se zrušením nabídky, došlo také k zrušení všech příhozů na aukci a byly Vám automaticky vráceny i poplatky za vystavení.

Pokud trváte na originalitě, nechte si prosím ověřit pravost zboží a zašlete nám odborný posudek.

S pozdravem

Linda Hlůšková
Aukro tým
http://www.aukro.cz

  • v podstatě „NEZÁJEM, MÁTE SMŮLU.“

Potřebovala bych nějakou radu, jak tento problém řešit, jelikož jsem přišla o potenciální kupce a moje jméno bylo neprávem poškozeno. Nebo si to mám nechat líbit a tento problém neřešit?

Děkuji moc za jakoukoliv radu.
Doplňuji:
Kabelku jsem koupila v originál obchodě Furla v Itálii a účet k ní je samozřejmě taky odtud.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Merci

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? briketka10, JájsemRaibek před 4060 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

To, že máš účet neznamená, že máš originální výrobek.
Řešil bych tedy spíše prodejce se snahou získat certifikát původu výrobku a Aukru se nedivím.
Doplňuji:
Ještě dnes se dají koupit levně „pravé“ Adidas tenisty cca za 500Kč i v zahraničí a taky budu mít účet, nikoliv jistotu originality 😁
P.S: Nedá mně, abych tě coby novou neupozornil na způsob pokládání otázek, viz na stránce dole, Nápověda. Totiž otázka s vykřičníkem není otázkou.. 😉

Upravil/a: www

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Aukru se nedivím. Piokud dostali takovouto informaci, tak ji požili, aqby nebylo poškozeno jméno jejich stránek. Pokud jsi přesvědčena, že se jedná o orginál, nech si vystavit posudek od soudního znalce, a pokud to bude v pořádku, tak ti to určitě vezmou zpět a možná i s omluvou. Soudního znalce však budeš muset sehnat a zaplatit sama

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

tohle je na aukru normální věc,prodej to jinde.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

prodej ji na Bazos.cz, nebo na jiném prodejním portále :o)
Doplňuji:
JajsemRajbek,

ale ona může dostat z Aukra nějaké napomenutí, nebo rovnou
vyhazov tohle já bych nedělala jsem tam taky a při registraci se
zavazuješ k jistejm krokům a bla bla bla..
všechno bych o tý kabelce nepsala, jen něco málo oni maj oči
všude, jako tady :o)

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Tak vyber v nabídce „jiná značka“ a je to.
V popisu předmětu uveď to, co uvádíš zde. Že se jedná o tašku takovou a makovou, zakoupenou tam a tam a že k tomu máš i stvrzenku.
Pak ti můžou však víš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Lucijej

Www má pravdu – v dnešní době se prodává i ve značkových prodejnách padělkové zboží, účtenka v tom nehraje roli. Jestli si opravdu chceš napravit reputaci, tak si budeš muset zařídit potvrzení o originalitě nebo to prodej jinde.

před 4060 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek