Problém s androidem 4.4.2 KitKat. Přepisování karty SD?

Mám Vodafone Smart 4 který vlastním už rok. Ale před pár dny mi přestaly jít přejmenovávat, mazat a přesouvat soubory (fotky,videa). Vždy když se o to pokusím,upozorní mě to, že je paměťova karta nastavena pouze pro čtení. Zkoušel jsem jiné správce souborů i aplikace s rooty ale nic se nezměnilo.

Hledal jsem na internetu a příčinou je samotný android 4.4 který mám v telefonu.

Otázka tedy je zda nejde paměťová karta nějak nastavit zpět na přepisovatelnost (downgrade nebo jinak) Děkuji.

Odpovědi:

Pokročilý

jaara se trochu myli. Andoid 4.4 za to skutecne muze, a je to jeho vlastnost (kvuli bezpecnosti). V podstate se jedna o to, ze nesystemove aplikace, tj. ty ktere nejsou soucasti systemu, ale jsou nainstalovany treba z google play nebo primo z apk, tak vidi vsechny externi karty jako read-only. Jedina moznost jak zapisovat na kartu je bud pouzivat systemovy manazer souboru (bohuzel bejvaj dost tragicky) nebo root telefonu a mit potom takovyho spravce souboru, kterej root umi pouzivat (root explorer, total commander, ...) - s rootem uz na kartu muzes.
Eventuelne by asi zafungovalo udelat z nesystemoveho souboroveho manazeru systemovy (k tomu by byl opet potreba root), nicmene to bych spis nedoporucoval.

Diskuze k otázce

Bronzový

jáára

máš SD kartu nebo tam je nějaký úložiště v telefonu?
Pokud SD, tak záloha - naformátovat v PC nebo může stačit i v tel. ale nevím jistě). Vyzkoušet.
Jestli je tam "pevná" paměť, tak v recovery naformátovat taky. A Vyzkoušet.
Pokud nepomůže, tak eště factory reset.

Nebo se s tebou ta kartička loučí.

Bronzový

jáára

Android 4.4.x je v pohodě, ten s tím nemá nic společnýho

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.