cecilie

Problém jak ho řešit?

Syn s námi žije ve společné domácnosti hraje automaty a je zadlužen svoje věci,už všechny prodal.Může k nám přijít exekutor a zabavit nám naše věci?

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano může,pokud s Vámi syn žije a pokud má u Vás hlášené trvalé bydliště,tak exekutor skutečně může zabavit i Vaše věci. Já osobně bych to řešila tak,že bych syna z trvalého bydliště odhlásila,domluvila mu,aby šel na léčení. Jinak pokud to nebudete řešit,tak o vše přijdete. Schovávejte veškeré účty a doklady od věcí co jste koupili,případně koupíte. Pokud Vám budou věci zabaveny exekutorem,tak budete muset dokazovat,že se jednalo o Váš majetek,nikoliv syna. Pokud Vám věci zabaví,budete si muset podat žádost k soudu,aby Vám byly věci vráceny,pokud k nim nebudete mít doklady,tak šance na dokázání skutečnosti,že je to Vaše je minimální. Skutečně to doporučuji řešit radikálně.

Další odpovědi
nabubindes

máte stejnou adresu trvalého pobytu? ANO! budete muset prokazovat nabytí věcí… to Vám nezávidím.

anonym

To Vam nezavidim,mela jste to resit drive,ja bych ho vyhnala,takle nezodpovedne zadluzit ba okrast rodice.Je dospely a sobecky,zadne slitovani,at opusti Vasi domacnost,jinak zaplacete nad prilisnou laskou k synovi.Kropitko ma pravdu.

jindra

Berte prosím tyto rady vážně.Jsou pravdivé.Mám tu zkušenost.Přišel jsem tak o 350.000Kč a to jsem měl veké štěstí že jsem si schovával paragony.Zrušit trvalý pobyt nebo useknout ruce.Léčení nepomůže.

Michal

Musíte platným dokladem dokázat,že například PC jste nabyla vy a také platila.Je to delší cesta ale lze ji vyhrát. Mimochodem je to pádný důvod syna odhlásit z trvalého pobytu.Ještě bych se poradil na krizovém centru.Pokud jste z Prahy v Bohnicích.