Pro znalce letectví jedna otázka k zamyšlení. Je to možné?

Nechci zde komentáře, že jde o film, ale zdá se mi to jako blbost, když jsem se díval na film air force one. Přiblížím: letadlo prezidenta USA startuje v Moskvě, směr USA. Podle mě tedy poletí nikoli napříč Evropou, ale vrchem.
Jenže letadlo je ve vzduchu přepadeno, kapitán letadla vysílá nouzový signál a spojuje se s věží na letišti Ramstein. Doslovně: „Ramsteinská věži máme…“ a následně na letišti hodlá přistát.
Našel jsem pouze jedno letiště Ramstein a to v Německu. Zdá se mi dost malé na přistání 737, rovněž si říkám, co by vlastně letadlo dělalo v nitrozemí Německa.
Jaký je váš názor? Je to možné?

Nejlepší odpověď
anonym

Ramstein je největší základna USAF v Evropě.

Viz http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ram­stein

Ještě pro upřesnění. Air Force One je upravená 747.
Doplňuji:
Oprava

Air Force One je volací znak letadla, na jehož palubě se nachází prezident USA. Není to tedy značka letadla.
Normálně prezident USA používá upravené letouny Boeing 747.

Další odpovědi
cochee

Ramstein je největší základna US Air Force mimo území USA. Její dráhy měří 2,8 a 3,2 km (pro srovnání Ruzyně: 3,2 a 3,7 km). Uvědomte si, že armádní síly potřebují kromě stihaček také nákladní letadla a to jsou daleko větší „krávy“ než nějaká 737ička – namátkou americký C5 Galaxy nebo ukrajinský Antonov 124. Bombardéry také nebývají žádné „letadélko Káně“, viz B-52. Takže technicky „přijmout“ B-737 není pro Ramstein vůbec problém. No a co se týče té trasy, asi se to tak plánuje – kdyby se stal průšvih někde nad severním pólem, tak asi tam to US Air Force One bude hledat nouzové přistání marně :)

led

Z bezpečnostných dôvodov sa takéto špeciálne lietadlo nepohybuje po obvyklých turistických trasách, ale po takzvaných vojenských koridoroch, kde je zabezpečená jeho ochrana. Letište je vojenská zákkladňa, ktorá je schopná svojim technickým vybavením a presonálom takúto ochranu zabezpečiť.
PS.
Neverte úplne oficiálnym parametrom lietadiel, bola som svedkom, keď pilot civilného dopravného lietadla pristál v prudkom daždi na tretine minimálnej oficiálne udávanej pristávacej dráhy (nazvala by som to bojové pristátie na .lietadlovej lodi) – musel, nik iný neprijímal.

huxa

viděl jsem i ve skutečnosti, jak bylo letadlo nuceno přistát na dálnici, tudíž i toto je dle mého možné

bolak

já četl kdysi tohle > http://www.lou­pak.cz/vtipy/k-37-perlicky/22854/ a už se nedivím ničemu :)

Emefej

Nesmíš brát vážně všechno, co vidíš ve filmu. Už jenom to, že pilot komunikuje s věží v otevřené řeči je nesmysl. Na oslovení „Ramsteinská věži“ by mu nikdo normální do vysílačky neodpověděl, při vojenské komunikaci se vždy používají kódové volací znaky.