Pro znalce koček – norská lesní?

Na chalupě se nám narodilo asi 8 koťátek v červenci, všechna různě mourovatá, ale s kratší srstí. Ale jedno jediné kotě bylo větší a nejhuňatější. Když povyrostla, koťata vypadala asi takto: http://img.jan­forman.com/SAM4856­9a4n.JPG
Ale ten nalevo je právě to jediné kotě, u kterého si můžete povšimnout delší huňatější srsti. Taky se začal lišit vlastnostmi. Voda mu nevadila, místo aby si hrál, tak to byl spíše takový pozorovatel a ve všem byl pomalejší, do všeho šel s rozvahou, zatímco ostatní koťata byla pravý opak.
Teta, která chová kočky, řekla, že vypadá jak Norská lestní a to jak vzhledem, tak i vlastnostmi.
Nyní je už toto kotě větší, je mu 5 mesíců a vypadá takto: http://angi-shy.deviantar­t.com/art/Plushie-full-body-photo-344302067
Podle obrázků, co jsem si našla na googlu vypadá skoro jak norské lesní, což mi trochu mate hlavu. Kdyby kočka měla koťata s norskou lesní, i ostatní koťata by měla mít znaky delsí srsti a tak, ne? Nebo to může být opravdu taková náhoda, že jenom jeden z osmi má otcovské geny, co se chování a delší srsti týče?
Nebo vůbec není křížený s norskou lesní a holt měl jednoduše štěstí, že se narodil s celší srstí a tak?

Nejlepší odpověď
beer

S určením plemene to bude velmi složité až nemožné..
Norská lesní se u nás příliš nechová, takže aby se vaše kočička zkřížila přímo s plemenným kocourem je velmi nepravděpodobné. Vzhledem k délce srsti však lze předpokládat, že táta byl nějaký alespoň potomek „z lepších kruhů“, navíc s dlouhou srstí.
Zvíře je to ale nádherné, já bych spíš tipoval někde v předcích kočku sibiřskou – těch je u nás přece jen víc, takže je větší pravděpodobnost vzniku kříženců..

Zdroj: Vet.praxe

Další odpovědi
anonym

Norská lesní kočka se u nás už několik let celkem běžně chová a je i mezi lidmi hodně jedinců bez pp. K tvému kotěti: U koček i u psů a mnoha jiných zvířat, která mají vícečetné vrhy je možná tzv. superfekundace. To znamená, že v jednom vrhu mohou být potomci několika otců, kteří připustili matku v jednom říjném období. V každém případě jsou to kříženci.

cochee

Odpověď bude jednoduchá. Kočka-máma si dala grupáč 😉