Illines

Pro vas,co umi anglicky

Je to nejdelsi slovo v celku.Umite to prelozit?

antidisestablishmen­tarianism

Nejlepší odpověď
anonym

V češtině na to nemáme jednoslovní překlad. Tak jako v angličtině nemají doslovný překlad pro české nejdelší slovo nejneobhospoda­řovávatelnější. (I když počkat… „the least cultivable“? 🙂
Takže ti musí stačit vysvětlení. Můj výkladový slovník Cambridge říká:
Antidisestablishmen­tarianism
Opposition to the belief that there should not be an official relationship between a country's gover­nment and its national church.
Opozice vůči přesvědčení, že by neměl být oficiální vztah mezi vládou země a její národní církví.