Avatar uživatele
milkyman

Pro Standa

Děkuji za odpoveď.(Otázka rozdil mezi§a Pro cukrár) -Měl jsem uložen zakaz řízení mot. vozidel-po 1.1.2010soudem trest zrušen-papír od soudu mam i s nab. práv. moci. ,ale ridičák jsem měl celou dobu u sebe –jak píšete měl bych být vyzvan –nebyl jsem.ted me 8.6.2010 zastavila hlidka ridičák vzala že mam zakaz –z prebezného rozhodnutí uřadu jde o§22/1ebod1 coz je podle vasi odpovedi divné vzal bych kdyby to byl bod2---,ale nejdivnejší je že mě chce uředník napadnout něčím co soud již rozhodla to v muj prospěch tím že trest zrušil… Co teď ..co je víc uředník či zákon..mluvil jsem o tom s právníkem podle něho je to jasné v právu jsem já…mam však obavu že na uřadu podle jejich §přece jen na mě něco najdou…§je tolik jak to má normalní člověk znát?A navíc uřednik by měl spíše člověku v těchto věcech pomoci..Předem díky za odpoved a názor.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 5013 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
standa

Soud sice zrušil trest za zrušený TRESTNÝ ČIN „řízení bez řidičského oprávnění“…to je pravda, kterou nikdo nezpochybňuje.

Ale v okamžiku výše zmiňovaného zrušení trestu za trestný čin (tj. 1.1.2010), byl váš čin automaticky překvalifikován na PŘESTUPEK dle ustanovení § 22/1.e (neumím bez bližších podrobností říci, zda se jednalo o bod 1 nebo 2)*/

Ve vašem případě bude nejpodstatnější zda jste byl úřadem vyzván k projednání přestuku v rámci správního řízení a zda jste byl vyzván k odevzdání ŘP.

Upozorňuji, že ke správnímu řízení mohlo dojít i bez vaší účasti, pokud jste výzvu do 10 dní na poště nepřevzal… (je k úvaze, zda jste se zdržoval na adrese, na kterou úřad posílal oznámení)

Doporučuji, jak jsem již jednou psal, zajděte si osobně na úřad a zde si vyžádejte k nahlédnutí váš ´spis´.

A obávám se, že se bez právního zástupce neobejdete.


*/ viz předcházející otázka, kde je detailně popsán rozdíl mezi těmito body zmiňovaného § 22/1.e zákona o přestupcích
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozdil-mezi-2

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek