Neonka

Pro správné zažívání – může se pít během jídla, nebo je lepší se napít až po jídle ?

Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
hanulka11

„Během jídla nepít“.

Jaký je důvod

Pokud jídlo zapíjíte tekutinou, může nastat několik situací:

  1. pokud zapíjíte sousta vodou, nedáte si již tolik času s rozkousáním jídla a jednoduše větší kusy „spláchnete“
  2. tyto velké kusy dráždí sliznice jícnu a zhoršují trávení (pro žaludek je přijatelnější samozřejmě mechanicky rozmělněná strava)
  3. nerozmělněné sacharidy mohou vést k nadýmání
  4. trávicí šťávy jsou lehce ředěny vodou, tudíž nejsou tak silné
  5. jídlo v žaludku může být před natrávením žaludečními enzymy předčasně spláchnuto do tenkého střeva, což také zhoršuje trávení – další důvod pro poruchy trávení a plynatost

Zdroj: http://www.bio-life.cz/clanky/faq/proc-se-nema-behem-jidla-pit.html

Další odpovědi
anonym

Nikdy jsem dětem a teď i vnoučatům nedovolil pít těsně před a po dobu jídla. Naplní si žaludek tekutinou a nechávali zbytky na talíři.

franku

Během jídla se má pít,ale ne přímo zapíjet sousta.

atriplex

A kdo radí psovi jak má jíst a pít? Osobně si myslím, že je to jedno. Každému jak co chutná.

terry

Během jídla a těsně po jídle ne.
Ředí se žaludeční šťávy a potravina se pak obtížněji zpracovává.