venkovan

Pro „Škubánka“ – kde doma ležíí atlas světa?

Doplňuji:
Nebylo by Škubánku lepší napsat otázku – „jak se mám vyznat v atlasu světa?, než psát abychom napsali kdo s kým sousedí.
Potom tu nikdo nebude dělat úkoly, ale pomohou ti jak se v atlasu vyznat. A naším cílem není abys dostávala pětky, ale abysi se naučila v atlasu hledat. Slzy jsou proto zbytečné, neobtěžuješ – jen se pár lidí snaží ti neudělat "medvědí službu“.
A atlas je jenom obrázek. přeci není těžké si najít hranice státu a podle hranic si stát obkroužit a opsat státy které sousedí. u USA je zádrhel, že některé jeho státy jsou (byly) v Tichomoří. Ale možná, že se taky už pletu.

Nejlepší odpověď
annas

Jsem ráda, že zareagoval i někdo jiný. Nedávno jsem uživatelce Škubánek v diskuzi i v odpovědi napsala, aby se snažila odpovědi vyhledávat sama a nespoléhala na jiné.

Vkládá otázky z olympiády, opakovaně DÚ. Nechápu, že ostatní stále odpovídají. Je to opravdu pro ni medvědí služba. Kdyby šlo o ojedinělý dotaz, budiž, ale pravidelně vypracovávat DÚ? Opravdu nechápu …

Další odpovědi
Terryle

Možná hned vedle hokejky s javorovým listem a nápisem Made in Canada. Z čehož plyne, že škubánek ani jedno doma nemá.
Doplňuji:
Škubánku, pokud se neumíš orientovat v atlase, tak to je i chyba učitelů, kteří Tě to měli naučit. Není na tom nic těžkého. Zkus poprosit učitelku zeměpisu, jestli by ti nevěnovala půlhodinku někdy po vyučování a neukázala Ti základní práci s atlasem.
Třeba ta otázka „s kým sousedí USA“… máš atlas s politickýma mapama /ty, kde jsou státy vybarvené barevně/? Jejda, tak si najdu Severní Ameriku, najdu tam USA a pak prostě opíšu názvy okolních států, které jsou jinou barvou. To možná svedou děcka od chvilky, kdy se naučí číst…

A obecně k Tvým dotazům: máte ve škole výpočetku /hodiny počítačů/? Zkuste se učitele/učitelky zeptat, jestli by vás nenaučil, jak hledat na Internetu informace. Chápu, vždycky se všechno hned nepovede, ale Ty vypadáš, že si to usnadňuješ a jdeš se hned ptát sem.
Jak už jsem Ti někde psala:
příště, až budeš mít problém, tak zkus tohle: 1. vem kus papíru a napiš na něj otázku, kterou bys nám chtěla položit na téhle stránce
2. podtrhej v ní 3–4 nejdůležitější slova /pokud otázka zní třeba S kterými státy sousedí USA, tak ta slova budou „USA, sousedí, státy“/
3. otevři stránku http://www.go­ogle.com
4. napiš tam ta 3–4 slova, která sis podtrhala
5. prohlédni si pár odkazů, co Ti google najde. Pokud Ti nepomůže první, zkus druhý… atd.
6. Pokud Ti to vážně nepomůže, tak se zeptej tady. Ale vždycky tam zkus přidat to, cos našla a proč si nejsi jistá, jestli je to dobře.

Uvidíš, že už se nebudeš muset ptát tak často. A hlavně uvidíš, že Ti lidi začnou odpovídat a budou na Tebe milejší… Musí být vidět, že se snažíš – doteď jsi vypadala, že jsi jenom líná, a to tu nemáme moc rádi.

anonym

Skubanku , bohuzel – v celem tvem zivote si budes muset pomahat sama. Spolehat se musi kazdy na sebe.
Nemuzeme pomahat ted , pak dalsi roky v uceni , nebo na stredni, … , pak v praci… proste od toho je skola a domaci ukoly.
Ted to ale tezko pochopis, jak to my tady myslime… Ucitelka to pri zkouseni stejne pozna.
Je mi to lito, ze brecis … , ale nenecham se vydirat. Neda se po kazdem odmidnuti neco vynucovat placem.
To ja bych bulela cele dny.
Kdyby to bylo jen vyjimecne .. , ale tohle uz bylo proste moc. -iv-

hanulka11

možná by bylo dobré to říct při hodině, že neumíš vyhledávat a učitel by ti poradil,/možná by i nějakou doučovací hodinu ti věnoval/ ale pochybuji, že jste se to neučili

johana 56

Je velký rozdíl v tom,jestli s úkolem někdo pomůže,nebo ho udělá za tebe.Ta druhá varianta je pochopitelně lepší,ale je třeba si uvědomit,že tímto způsobem se vlastně sama nic nenaučíš a budeš mít problémy pořád.Nadarmo se neříká učení-mučení,někomu stačí výklad ve škole,jiný musí zabrat.

škubánek

tak prominte že vás obtezuju!!!!!!! ted jsem se i rozbrečela.. jak chcete mě to je jedno atlasy doma mám několik ale já se v tom nevyznám a skoro nikdo mi nepomůže… tak já tady nebudu dělat nic jenom kvůli vám a budu dostavat pětky za to že nic nemám a nikdo mi s tím nepomuže děkuji že jsem po vás chtěla tak moc… nikdo my nepomuze ! :( :( :(