bolak

PRO PAMĚTNÍKY: Jak se jmenoval seriál, o kterém se bavili Horníček se Sovákem v televizním Silvestru z roku 1979?

Cituji s informacemi které by vám mohly pomoct ve vzpomenutí si:

Horníček: ..nebo člověče ten seriál o tom, jak zapochyboval.
Sovák: to jsem neviděl
Horníkček: ale jo viděl, ten předtím nezapochyboval a dostal infarkt a on si myslel že každej kdo nezapochybuje dostane infarkt, tak radči zapochyboval
Sovák: tak řekni mi prosímtě, kdo v tom hrál
Horníček: to je jedno kdo v tom hrál, o to taky nešlo
Sovák: tak o co šlo
Horníček: o radiátory
Sovák: jo to byl nervák, tam se zhroutil ten ředitel..
Horníček no no no..
Sovák: jak sháněl ty ventily..
Horníček: takže si vzpomínáš?
Sovák: no jak pak by ne, je to 40 let a podívej..husí kůže

Tušíte někdo z vás pamětníků, o jakým seriálu se to bavili?
Doplňuji:
Bohemica: ne ne :) oni o tom mluvili v jedný scénce, kde imitovali že jsou v budoucnosti, rok 2020 a oslavovali spuštění 25. kanálu české televize, protože před těmi 40ti lety měla televize jen dva kanály..

taky tam mluvili o tom, jak skvělý filmy česká televize vysílala na obou dvou kanálech, že prej v tý době ČT vysílala tak skvělý pořady, že si hodně lidí v 70. letech kupovali dvě televize, aby jim nic neuteklo, a jmenovali tam právě tyhle seriály :)) takže hádám že to byl seriál natočený mezi léty 1970–1978 a že byl velice „oblíbený“

Nejlepší odpověď
annas

Do roku 1979 byly natočeny seriály Muž na radnici, Žena za pultem a Zákony pohyby.

Domnívám se, že to byly Zákony pohybu. Děj diváky zavedl do kolotoče každodenních problémů zaměstnanců národního podniku Radiana, který vyráběl litinové radiátory.
Doplňuji:
Když jsem se podívala na scénku, při níž se Sovák s Horníčkem bavili o radiátorech, objevil se asi 2× záběr na Viktora Vrabce, který v tom seriálu hrál ředitele..

Starý ředitel nepochyboval o svých spolupracovnících, i když na důvěru doplatil. Nový ředitel (Viktor Vrabec) pochyboval … i ten infarkt ho postihl …

Další odpovědi
anonym

Podle poskytnutých informací by se mělo jednat o seriál z roku 1939 a to si myslím, že se mnoho seriálů nenatočilo (zvláště těch kde by se řešily radiátory, ventily atd.) .
Doplňuji:
bolak: ses přepočítal, ne? Špatně jsi udal roky, ale ze scénky je patrné, že je to jinak. Pravdu má annas s Radianou, ale ne s počtem seriálů neboť právě reprízují seriál Dnes v jednom domě a ten je z r.1978 (pojednává o výstavbě panelového sídliště Sojčí vrch).

pokazdejinak

ten silvestr je proslulý a taky jsem se u téhle scénky smála, ale k seriálu jen tak obecně – ono je to vtipné i bez konkrétní znalosti :)

vždycky jsem si myslela, že to je buď Muž na radnici (? nebo tak nějak se to jmenovalo…) nebo Inženýrská odysea – ale ani jeden seriál jsem naštěstí neviděla celý (jen sem tam kousky), takže nevím :)

annas

Je pravda, že jsem uvedla jen seriály, jejichž myšlenky v souladu s otázkou mohli Horníček a Sovák ironizovat. Seriál Dnes v jednom domě řeší jiné problémy.

Šlo o seriály „které vyzvedávaly socialistický životní ideál, zobrazován byl současný hrdina, jeho konflikty a schopnosti bojovat za nové, překonávat překážky a v případě potřeby přinášet i osobní oběti jako výraz nových etických a mravních hodnot socialistického přesvědčení“.

Byly to opravdu jen seriály Muž na radnici, Žena za pultem , Zákony pohybu.

anonym

annas: přesně toi, co popisuješ řeší i seriál Dnes v jednom domě
z roku 1978.

annas

Ne, ne. Dnes v jednom domě. TenTo seriál měl zcela jinou náplň než Zákony pohybu.

Děj seriálu nás zavádí mezi hlavní hrdiny, kteří žijí na sídlišti Sojčí vrch v nájemním domě č. 78. Sledujeme jejich osudy po dobu jednoho roku. Lidé se postupně zabydlují, potkávají se a seznamují. Na domovních schůzích řeší, proč nejede výtah nebo proč do něho nesmí děti bez doprovodu rodičů. Jsou to však i jiné běžné denní problémy života v „králíkárně“. Mezi ně patří jak hokej, tak třeba i lásky a rozchody spolubydlících.

Zdroj: http://www.se­rialzone.cz/se­rial/dnes-v-jednom-dome/#ixzz2XWJpN3Nd

anonym

seriál jsem sledovala a opět sleduji, takže netřeba cízí pojetí pochopení. Nijak to s otázkou nesouvisí a ani jsem nečekala,

že z odlišného náhledu na stejnou věc, lze vyprodukovat potíž.

annas

Já žádnou potíž nevidím, jde přece o výměnu názorů.
Matně si seriály pamatuji, proto se domnívám, že v v každém seriálu se řeší jiné problémy.

anonym

Ano, ale všechny byly důvodem k humoru pana Horníčka a Sováka…

bolak

zkouknu tedy toho muže na radnici…188. nejhorší seriál a má to jen 11 hodin…už se na to těším jak mikrojarda

bolak

bohemica: já jsem žádný roky neudával, ty sis domyslela sama :)

a přepočítal se i velký Dr.Axl, nebo že by už ty odpovědi ani nečet? :)) no aspoň že čte mý otázky, je vidět že má vkus.

gagaga

:))
ja jen vim, ze Dr. boduje " spravedlive " a ne podle nicku .. a udajne boduje jen " spravne " odpovedi ..
ja boduji naopak jenom nicky …, odpovedi nectu ..
tak boduji obe " moje " holky :)

  • iv-

anonym

gagaga: ty to nečteš? A pro koho to jako píšem? Tak to mám po náladě a motivaci…

gagaga

:)
boh., a ja mam po napade, kdyz zacnu " nektere " prispevky cist :)
nektere tedy ctu, to zase jo .., ale jakmile zacne nekoho nekdo obhajovat, jak je " Panbuh " spravedlivy .. , tak se ctenim radsi prestanu .. nekdo zusatne holt hloupej a slepej az do smrti .
( jako ja ) :)
a k tem serialum : at se tam resila " Laska , stehovani , nebo co ja vim co jeste " .., byla to jen takova zastera , na vymyvani mozku .. " zakulisi , mezi radky – co nam tim chtel rezim sdelit , bylo u vsech serialu stejne ..
u tech serialu neslo : o pribeh
ale je dobry si to pripomenout :)

  • iv-

anonym

tak si přečti vlastní zadání otázky! Je z něj patrné, že v r. 1979 v té scénce byla řeč o seriálu před 40lety!

bolak

to je sranda, ty mě peskuješ za to žes mě nařkla z toho že jsem se přepočítal :) to sem zas něco proved? :)

anonym

Neformuloval jsi správně svojí otázku, to je všechno! Já jsem to nijak nekomentovala, ty ses ozval!

bolak

Otázka zněla: „Jak se jmenoval seriál, o kterém se bavili Horníček se Sovákem v televizním Silvestru z roku 1979?“ a zbytek byl úryvek z rozhovoru, ale asi tě zmátlo pro pamětníky co jsem tam dopsal, jenže pro mně už jste tu všichni pamětníci :)

No nic, já bych to ukončil s tím že pravdu mají tentokrát všichni a dál bych to neřešil. Jen sem prosímtě už nic nepiš, protože já mívám tendenci mít poslední slovo a nehli bysme se z místa :)

gagaga

:)

bolak

pokazdejinak: nojo, ale tam se tomu lidi smáli jak blázni, takže ten seriál byl tutově aktuální a dívalo se na to masově, protože se takhle moc smáli skoro vždycky, i když je možný že seriálů na podobně zajímavý téma v tý době vysílala televize spoustu :) každopádně já to musím vidět, abych naplno pochopil celou scénku..pochop mě :))

bolak

*takhle moc smáli skoro všichni

bolak

tady jsem tu scénku našel > http://www.you­tube.com/watch?fe­ature=player_de­tailpage&v=xoN­N7in5HAo#t=2718s

a co je to s tím továrním komínem, jak se tomu všichni řehněj? :)

briketka10

bolaku,
dobrá scénka cením tvojí pohotovost
je to ve 45min. řehnila jsem se taky
škoda, že tu s námi již nejsou :(