Avatar uživatele
Pájo

Pro muže: Jakým způsobem jste požádali o ruku rodiče své ženy? Pro ženy: Jak je to „správně“ dle spol. etikety?

Nebo jak je to „správně“ z hlediska (historické nebo krajové) tradice?
Předem děkuji za vaše reakce, zkušenosti a vzpomínky. P.
Doplňuji:
dudu
Příjde ti, že odpovídáš na moji otázku…?
Zajímal mne tvůj názor, tvoje zkušenost nebo tvoje vzpomínka… nic cynicky cimického :/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Pájo

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? annas, dudu, vagra, manon, Andělé, johana 56, tom004, Lucijej, Wang, Damiana, anonym před 4207 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Damiana

Odpoveď byla označena jako užitečná

Manžel mi koupil krásný zásnubní prsten (bílé zlato, kámen topaz – prý jako barva mých očí, osázený diamanty), pronajal malé, soukromé letadlo a „v nebi“ mě požádal o ruku. Bylo to nezapomenutelné a překrásné.
Pak jsme oznámili našim zasnoubení a oficiálně je muž požádal na oslavě. Mamince přinesl nádhernou kytici orchidejí a náramek, tatínkovi dal archivní víno a hodinky. Oslavu jsme měli v jedné pronajaté útulné, hradní restauraci. Měli jsme tam pouze rodiče. Tančilo se na swing, jídlo bylo vynikající (sama jsem skládala menu), bylo to moc hezké.
Doplňuji:
ad dudu: To není cynismus, to je názor hlupáka – ještě, že není tvůj. I náš přední sexuolog je stále jen chlap s názorem. V tomto případě mega blbým. Slušnosti, lásky a romantiky je dnes málo, z jejich nedostatku je hodně psychických problémů, stresu, nešťastných a závistivých lidí.
Ona totiž žena je žena a není to jen pochva. A muž, který se tak na ní dívá, to zas není jen muž, ale…no…když už jsme u těch pohlavních orgánů…

Upravil/a: Damiana

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, Andělé Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
manon

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nevím, co na to etiketa, u nás se chováme spíš uvolněněji a přirozeně, takže návštěva rodičů s kytkou pro mámu a druhou pro mne a posezení u vína, mi přišla dostatečná. Pokud totiž žádá o ruku mladý kluk, není pro něj ta situace asi nijak jednoduchá a nijak zvlášť příjemná (a to i když ho rodiče berou a líbí se jim) :D
PS: Pěkná scéna je ve filmu Léto s kovbojem, ta mne vždy pobaví – i tak se dá žádat o ruku a vytvořit dobrý pár :)
Doplňuji:
Etiketa: O ruku své vyvolené muž obvykle žádá během slavnostního oběda, na kteří zvou dívčiny rodiče. Muž by měl přinést kytici přítelkyni ( větší, ze světlých květin) a matce ( menší, z tmavších květin). Během tohoto setkání se mají dohodnout podrobnosti ohledně svatby.
Odborník na etiketu Ladislav Špaček: „Chceme přece mít po svatbě s rodiči dobré vztahy.“ Rada je nadmíru jednoduchá: Mladý muž navštíví rodiče dívky, povečeří s nimi a požádá je o ruku jejich milé dcery.
Realita (můj názor): Už dávno nejde o klasickou žádost o ruku, mladí spolu často dlouho společně bydlí a když se dohodnou, že se vezmou, jde spíš o to, dát i rodičům vědět, že už taky a kdy plánují svatbu. Přesto by to mělo být spojeno s tou návštěvou s kytkou a večeří, obědem či posezením s nějakým tím přípitkem. Lepší než jim zavolat „hele, zítra v deset na radnici tam a tam, bereme se“ nebo „hele, zapomněla jsem vám říct, před měsícem jsme se vzali“ :)

Upravil/a: manon

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Pájo Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Určitě nyní budu za cynika, ale podle jednoho našeho předního sexuologa je obřad žádání o ruku jedno velké pokrytectví, protože chlap ve skutečnosti nežádá o nic jiného, než o volný přístup k pochvě budoucí partnerky. To ostatní je údajně jen nutné divadélko pro příbuzné a okolí?!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Conchus

Bylo to před více než 50 lety. Naprosto formálně jsem přišel žádat, přestože se naše rodiny vzájemně znali a já jsem se svou nynější manželkou chodil už 4 roky. Bylo to hezké a zůstala kromě prstenů také milá vzpomínka

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

No vida, takže „Déja vu“ přece jenom platí, když se tu už po 32. opakuje:
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=%C5%BE%C3%A1dos­t%20o%20ruku

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/D%C3%A9j%­C3%A0_vu

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

Příspěvek smazán administrátorem.

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

bolak: Není-li tady bolakovo, dovolila bych se zasmát – mohu? :D

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

:D

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Pájo, jsem nežádal, byl jsem uháněn exmanželkou. Odpovídám zde, protože to není co chceš vidět napsané.

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dr.Axle, kdyby si projel ty tvé odkazy v odpovědích, tak je to jen 5–6 odkazů, zbytek se týká něčeho jiného. Vývoj jde dopředu a otázka položená před 3 lety může být zastaralá z hlediska poznatků. To se týká jakékoliv otázky.

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Sůwa

Dr.Axle, už se konečně prober a začni myslet. Neopakovat stejnou otázku má smysl pouze v případě, že je jen jedna správná odpověď, u otázky na osobní zkušenosti, nebo názory to platit nemůže. Když nemáš, co bys poradil, nebo sdělil, tak se nevměšuj, případně upozorni do diskuze. Takhle to vypadá, jako by sis říkal o „falešné body“. Snad to po několikerém zopakování pochopíš 🙂.

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pájo

česílko a Sůwo díky… beru to stejně jako vy.

to Mr. Edward Hyde:
Koukejte se pěkně zklidnit, nemůžu za to, že jste dnes zase vstal prdelí napřed!!!

O vyvolání rozbrojů a nenávistné atmosféry jste se tu Vy osobně zasadil už nesčetněkrát.

(Koukejte ty léky brát, jak máte, kdo s Vámi má tady vydržet…)

před 4207 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek