Pro maminky dívek

Dobrý den.Ráda bych se zeptala maminek dívek.Jak jste reagovaly,když vaše dcery dostaly menstruaci? Rěkly jste si: nojo,už je to tu,nebo jste byly vyděšené?Děkuji :)

Nejlepší odpověď
panenka

V žádnem případě jsem z toho vyděšená nebyla.Moje dcera byla v květnu tohoto roku na horách kde to poprvé dostala její spolužačka takže když mi přijela domů řekla mi co se Valerce její spolužačce stalo a věděla,že to bude mít i ona.Za 14 dní se to objevilo i u ní zavolala si mě a já jí vysvětlila co a jak včetně toho že musí ted už být hodně opatrná když chodí s klukama a s holkama ven.Snažím se se svou dcerou o všem mluvit a řekla jsem jí že pokud by něco potřebovala nemusí se stydět za mnou dojít že jí vždy poradím a pomůžu.

Další odpovědi
ReHu

Také trochu záleží na vztahu mezi matkou a dcerou. Vždy jsem záviděla, (i když se to nemá) a ještě závidím, těm, kde jsou více kamarádky, než matka a dcera. U nás to bylo spíše jako šéf a podřízený ☹.

skorcovaz

Já osobně jsem neměla maminku, když ta chvíle přišla, ale už jsem byla ze školy poučena, co to znamená. Když se to ale stalo mojí o rok mladší ségře, tak jsem jen zreagovala: „Fuj, dej kalhotky do praní a tady máš vložku. Jo a gratuluji, že již jsi žena a můžeš mít děti, ale hlavně na to nespěchej!“ Bylo to docela vtipné a nespěchala. O panenství přišla v 19. :D

Jahoda

Zatím děti nemám, ale určitě z toho vyděšená nebudu. Je to součástí života ženy. Má to každá, takže žádná panika. 😉

ellei

Proč byste měla být vyděšená? Chápu to kdyby jí bylo pět, ale pokud je dcera ve věku kdy ženy obvykle menstruaci dostávájí, je to přeci normální, nebo snad ne? Vysvětlete, pomozte s výběrem správných hygienických potřeb a je po problému.