Dancokoliv

Pro mají sklenice a skleněné lahve vroubky na hraně dna?

Odpovědi
redy

Myslím že je to zesílený dno, a taky asi stabilita.
Asi by to klouzalo:-))

Cenobita

Může to souviset s tím, že když se sklenice v továrně zavírá šroubovacím uzávěrem, je nutné vyvinout určitý utahovací moment, kdyby sklenice proklouzla, moment by nebyl dostatečný, uzávěr by se neuzavřela konzerva by byla špatná. Takže předpokládám, že ty výstupky či vroubky slouží ke zvýšení tření pro uzavírání.

Pokud sklenici zákazník otevírá nebo uzavírá ručně, je tření v dlaní vlivem zdrsnění u dna větší a sklenice v ruce neprokluzuje.