Zbynas

Pro kuřáky – už si nedáte k pivku cigáro? Co budete(me) dělat?

Návrh zákona 215/14 (již čeká ve sněmovně na schválení), což už je spíš jen formalita. Co vy na to?

§ 8 odst. 1) Zakazuje se kouřit

  1. ve veřejnosti volně přístupném vnitřním prostoru, s výjimkou stavebně odděleného prostoru vyhrazeného ke kouření ve vnitřním prostoru budovy související s veřejnou dopravou,
  2. ve vnitřním prostoru provozovny stravovacích služeb, s výjimkou vnitřního prostoru provozovny stravovacích služeb nabízející pouze studené a teplé nápoje a balené potraviny.

§8 odst. 2) V dopravním prostředku uvedeném v odstavci 1 písm. d) a v prostorech uvedených v odstavci 1 písm. e) až h) a j) se též zakazuje používání elektronické cigarety.

§14, odst.1) Zakazuje se prodávat nebo podávat alkoholické nápoje

  1. ve stánku, s výjimkou příležitostného prodeje podle § 11 odst. 2

(Alkoholické nápoje, s výjimkou lihovin7), lze v rámci příležitostného prodeje prodávat i na výročním trhu, veřejnosti přístupné slavnosti a kulturní akci, včetně taneční zábavy a diskotéky. )
**Tudíž ze stánků (trafik) zmizí i alkohol

§14, odst. 1 b) zjevně ovlivněné alkoholem nebo jinou návykovou látkou.
** Až se v hospodě ožerete, nesmí už vám nalejt! :D

Z toho vyplývá, že pokud hospoda s teplou kuchyní nemá samostatnou kuřáckou místnost, nebude se tam smět kouřit. V barech a nonstopech nadále ano.

Osobně kouřím, ale chodím do naší místní hospůdky, kde nemají kuchyň, tak mě to netrápí. Když půjdu s kamarády, vybereme kuřáckou hospodu :)

Nejlepší odpověď
gecco

Kouřím, chodim do hospod, co budu dělat?

Hmmm…
Je to jednoduché – knajpu, kam chodím v okolí nejraději, vlastní týpek, kterého takové kráwowiny taky dožíraj – a mám/e slíbeno, že jakmile se nějaký takový zákon objeví, knajpa se změní na soukromý klub – nekouření nezajímá…
😉
Taky bude mít o něco jednodušší život ohledně (ne)placení daní – ani evidence tržeb jej nebude zajímat (to mne trochu mrzí – ale když jsou ti politici takto zpovykaní, nedá se s tím nic dělat)…
_____
K možnostem ankety – kouřím, chodím do hospod – ale vím, co budu dělat…
😉

Další odpovědi
iceT

Kouřím, do hospod nechodím, netrápí mě to

,ale je to celkem nesmysl,myslím,že jsou jiné otázky,které by se měly důsledně řešit,a ne nějaké kouření.To si nekuřáci stěžují,že je kouř z cigaret obtěžuje,ale smrad z výfuků na zastávkách MHD nee?Kolik jakože zahradních posezení se najde ve vetších městech přímo tam,kde denně projede několik desítek aut.....

da ny

Kouřím, do hospod nechodím, netrápí mě to

😁
když už zavítám např. v ČB do restauračky se skvělou kuchyní, mám vystaráno, již dávno je rozdělena na 2 části.

ReHu

Nekouřím

.

brillant

Nekouřím

jmhad

Kouřím všude, i v autobuse, je mi to jedno :)

no nalejt opilému se již nesmí /nemá/ nyní/. Ale šikovní putykáři si řešení najdou

Nechápavé

Nekouřím

e1232851@trb

Nekouřím

ten který je

Kouřím, do hospod nechodím, netrápí mě to

Když cigarety tolik škodí zdraví,tak by měl stát zakázat jejich výrobu a distribuci.;-)

Mc Merkurion

Kouřím, chodim do hospod, co budu dělat?

taktéž jako gecco…

Baromut

Nekouřím

Třeba si konečně přestanete ku*vit zdraví a nám otravovat život. Víc takových zákonů

štamgast

Nekouřím

Kouření je hnusnej zlozvyk co ničí zdraví, způsobuje smrt a rakovinu, smrdí a obtěžuje okolí. S tímhle zákonem naprosto souhlasím a kdyby bylo na mě, zakázal bych kouření úplně všude kromě bytů a domů kuřáků.

anonym

Nekouřím

mě osobně kouření smrdí a i když jsem kdysi něco málo vykouřil, tak dnes se mi po cigaretě chce zvracet. když se se mnou baví kuřák, tam mu neskutečné páchne z úst (nevím co dnes do těch cigaret dávají). nikdy bych nepolíbil kuřačku. dnes ráno mě otevřeným oknem probudil smrad z cigaret. a nakonec všude vajgly, což je u starších dědictví z dob komunismu, kdy se vajgl zahodil na zem klidně i v nemocnici a u mladých je to leností

RyuzakiKate

Nekouřím

Tak budou chodit ven, no, to přežijou… Aspoň už mi nebude tak smrdět oblečení a vlasy, když se vrátím z hospody.

střevo

Kouřím všude, i v autobuse, je mi to jedno :)

Ty vole dyť sme poslední stát v Evropě kerej tomu 10 let vzdoroval, vostatní už to dávno maj
a už je to tady..
nebo se na hospody vyserem

Deri

Nekouřím