Pro hospodyňky! Co s přebytečným lineckým těstem?

Jsem u dcery a objevila jsem v lednici koupené linecké těsto , těsně „před smrtí“ (doba spotřeby 3.1.) poraďte , jak s ním naložit? Linecké koláčky jsem přivezla vlastní – „domácí“. Dalo by se těsto použít na něco takového jako je mřížkový koláč? Nebo na „korpus“ pro ovocný koláč? Poraďte! Nechci materiál vyhodit, ale chtěla bych něco odlehčeného, naslazení jsme až až!

Nejlepší odpověď
Damiana

Doporučuji vtlačit do koláčové formy, na to dát plátky jablek pouze se skořicí – bez cukru, trochu citronové šťávy a jen tak dát upéct. Sladké to bude tak akorát, kdo chce, může na talířku pocukrovat nebo si vynikající zákusek dát se šlehačkou či porcí zmrzliny.
Také lze jablka rozdusit s trochou cukru, zahustit pudinkem – nalít na korpus a upéct.
Skvělý a lehký je i tvarožník. Dva tvarohy, jedna kysaná smetana (stačí bílý jogurt), dva žloutky, sníh ze dvou bílků, jeden sypký vanilkový pudink, cukr podle chuti. Opět – náplň dáš na korpus, upečeš (pomalu). Jen pak necháš pořádně vychladnout (ztuhnout), aby nevytekla.

Další odpovědi
hanulka11

Určitě dalo, udělala bych tvarohový koláč s ovocem , aby nebyl tak přeslazený .
Doplňuji:
klidně bych to udělala i na slano – myslím slanou nádivku nějakou pikantní , myslím, že by to těsto"uneslo"

hanny 2

Dole jsou i podobné recepty – http://www.to­precepty.cz/re­cept/688-jablecny-linecky-kolac/

anonym

hanulka11– prosím ať to nmusím hledat, pokud víš, písni recept! Díky!!!

hanulka11

těsto vtlač do formy a rozdělej tvarohy – ochuť je , nanes na těsto , poklaď ovocem jaké je po ruce a můžeš udělat mřížky nebo nemusíš – někdo rád drobenku , lze ji ovzláštnit přidáním ořechů nebo kokosu a šup s tím do trouby a pěkně do růžova upéct

anonym

Boh., ted se na to vyprdnete ! Testo bych dala do mrazaku na " horsi " casy … a uzivejte si mladych ! :) sladkosti bylo ted dost .. :)

  • iv-

anonym

  • iv-II. to se dá? Do mrazáku? Tak to ty recepty asi použiju jindy. Nemůžu jídlo (jakékoliv ) ani vidět :))