Elis Pokorná

Pro fretkaře:

Budeme si pořizovat dretku tak mám pár otázek:
1.Líná fretka hodně? Nebo to po česání není vůbec zřetelné?
2.Jsou dobré granule pro fretku PowerVit Ferret?
3.Smrdí fretka opravdu tolik? A jaký rozdíl je v zápachu mezi vykastrovaným a nevykastrovaným zvířetem?
Děkuji :) Také uvítám různě typy a rady!

Odpovědi
ladaadal

1– nikdy jsme fretku nevyčesávali, ani nás to nenapadlo, nikdy po ní žádné chlupy nikde nebyly.
2-tohle nevím, my různě kombinovali
3-samozřejmě, že svůj pach má, jako každé zvíře. Kastrací přestane značkovat, ale pach má pořád. Jestli slabší, to nevím, ale myslím, že pach jako takový zůstane stejný.
Horší je, když se lekne, vyděsí nebo je ve stresu. To pustí z ochranného váčku jako protiútok a to pak stojí za to. 3dny větrání, smrad jako by v bytě ležely měsíc zkažené ryby. Ale nám se to stalo jednou, když ji kousl kamarádův sameček, jinak už to nikdy neudělala.

Dumbo

  1. ani ne – pouze když přesrsťuje, tak se nějaké chlupy na oblečení najdou, ale není to nijak kritické :)
  2. nevím – náš freťák nikdy granulky nepapal, takže mu dáváme maso + nějaké pastu Gimpet pro kočky, ráno bílý jogurt, jednou týdně žloutek, někdy třeba červenou papriku a tak :DD prostě je krmený BARFem :)
  3. každé zvíře má svůj pach, a každému vadí něco jiného. Nám třeba náš freťák nesmrdí, ale když přijde návštěva, tak prý je cítit, že tu máme nějaký zvíře :D