milkyman

pro cukrar

no precet sem si ty § ale -kdyz mel nekdo zakaz řízení mot .voz.který uz skoncil a neodevzdal ř.p. a ted ho chytli a vzali mu ho ktery § mu hrozí
Doplňuji:
podotýkam že zákaz skoncil asi to někdo zapoměl vymazat z registru

Nejlepší odpověď
cukrar

milkymane, záleží co si představujete " který uz skoncil"
páč to není uplynutím času!!!
jak skončil zákaz?

Další odpovědi
standa

Ve vašem případě vám řidičský průkaz sice nebyl zadržen, ale zákaz řízení jste přesto, dostal*). Pak jste musel být vyzván*), abyste řidičský průkaz do 5 dnů odevzdal.

POZOR !
„Neodevzdání řidičského průkazu je přestupkem, za který lze uložit pokutu až do výše 30 000 Kč.“

A i kdybyste si ho při vysloveném zákazu řízení nechal a spoléhal na to, že policistu při případné kontrole převezete, hrozí nám kromě vysoké pokuty ještě něco NAVÍC:

„V takovém případě se dopouštíte trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí“, a to i přesto, že vám trest zákuzu řízení uplynul.

Nechci vás strašit, ale v tom nejmírnějším případě vám hrozí další minimálně rok zákazu řízení + finanční pokuta. No a v tom horším případě se může jednat o „podmínku“.

*)
„V případě, že se nedostavíte, může správní řízení proběhnout bez vaší přítomnosti, protože tady existuje institut fikce doručení. Písemnost se považuje za doručenou desátým dnem uložení, i když ji nepřevezmete.“

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/rozdil-mezi-2