Hifive

Pro co byste se rozhodli vy?

Ani nevím, proč tady píšu tuhle otázku. Asi proto, že bych chtěla vědět, pro co byste se rozhodli vy. Po prázdninách půjdu do 9. třídy ZŠ a měla bych začít uvažovat nad mým budoucím povoláním. Už odmala mě to táhlo k medicíně. Vím, není to dvakrát jednoduché, ale zatím mám samé 1 a myslím, že bych studium mohla zvládnout. Asi minulý rok jsem ale uvažovala ještě nad povoláním letušky. Bavilo by mě myslím všechno kolem tohoto povolání. Ráda cestuju, a díky téhle práci bych se mohla podívat častěji někam jinam než do ČR. Baví mě, když v noci vstávám a někde cestuju. Bavil by mě kontakt s lidmi v letadle. Ale zase na druhou stranu je to povolání, kdy bych v dospělosti měla málo času, na rodinu, na přátelé, má to nepravidelnou pracovnní dobu. Jenže teď to rozhodnutí. Určitě se chci po ZŠ vydat na gymnázium, abych měla co největší šanci na přijetí na VŠ. Pokud bych ale chtěla pracovat jako lékařka, což by mě také bavilo, musela bych podstoupit náročné a dlouhé následující studium, zase bych ale měla zajištěnou budoucnost. No a druhá možost je, že bych chtěla po gymnáziu nebo střední škole odletět na rok do USA jako au-pair, abych se zdokonalila v angličtině, chtěla bych se podívat do Ameriky, poznat jejich kulturu a trošku se osamostatnila. Potom bych ráda udělala kurz letušky a hledala práci v tomto oboru. Jenže už teď nevím, pro co se rozhodnout. Studium lékařské fakulty mi příjde jako rozumné pro mé známky a celkově pro život. Zase ta druhá možnost, že bych někde na rok odletěla a pak dělala letušku mi přijde jako takové zábavnější, volnější. Pro co byste se rozhodli vy?

Nejlepší odpověď
led

Ak máte vlohy na lekárku, vyštudujte ju.
Letuška – podľa vášho vyjadrenia vidíte prácu letušky len v krásnych ružových farbách, nie je to pravda. Je to veľmi ťažké povolanie náročné na zdravie a psychiku. To čo ukazujú vo filmoch, nie je skutočný život letušiek. Musia pravidelne absolvovať zdravotné prehliadky a psychotesty, kvalifikačné skúšky a školenia. Skúsili ste už usmievať sa, keď vás niekto zlostí, zvládnuť paniku, nehovorím o bleskovom a správnom podaní 1.pomoci a podobne…

Další odpovědi
Drap

Musím plně souhlasit s led. Jen bych doplnil , že kariéra letušek, zvláště na mezinárodních linkách je svým způsobem velmi krátká. Letušky většinou končí tuto dráhu cca v 35 – 40 létech. Kariéra lékařky je až do smrti.

Lucijej

Být tebou bych si s tím teď hlavu nelámala, chceš jít na gympl, tak jdi a časem se ti vyjasní samo. Klidně vycestuj, angličtina se ti bude hodit, ať budeš dělat letušku nebo ne.

Damiana

Pokud máš o lékařství zájem a pro něj vlohy, vyber si tohle povolání. Práce lékařky je daleko záslužnější, než sice náročné, ale pořád jenom „pinglování“ v letadle. Dobrých, ba přímo vynikajících lékařů je (a bude) stále málo. Šikovných mladých(!) holek, které se domluví několika jazyky, jsou dost fyzicky zdatné a psychicky odolné bude přece jen pořád daleko víc.

veruska

Vše,co je tu napsané ,je asi pravda,jenom bych chtěla připomenout,že v první řadě záleží na tom,co je ti blízké.Myslím si,že ani budoucí lékař nemá na růžích ustláno a propracovat se není procházka rajskou zahradou.Jsi chytrá holka,máš to v hlavě správně srovnané a tak si myslím,že se i podle sebe správně rozhodneš.Přeji hodně štěstí.