Avatar uživatele
annas

Přiznáte sobě i jiným, že jste chybovali?

Jonathan Swift: „Člověk by se nikdy neměl ostýchat přiznat svůj omyl. Tím přeci dává najevo, že se vyvíjí a že je chytřejší než včera“.

Je to tak?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, vagra, Dmitrij, anonym před 4917 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Určitě,zrovna včera večer se mi zrovna něco takového stalo. Začala jsem hledat určitou věc, po hodince marného hledání, jsem osočila manžela,že to zaštrachal někam on,,,no pak jsem to našla a bylo to tak,že jsem to zaštrachala já. No,tak jsem se musela omluvit a přiznat se,že jsem to byla já,,,,stejně pak celý večer koukal jak deset čertů,,,,

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
vagra

Souhlasím.
Přiznání k chybě se mi zdá být normální,tak jsme byli vychováni a v tomto duchu jsme s manželkou, vychovávali i naše děti.
Najdou se samozřejmě lidé, kteří chybu nepřiznají a není jich málo.Pravděpodobně svoji chybu, berou jako prohru,která by pošramotila jejich pověst nemýlícího se člověka.Tady na „odpovědích“,se taky najdou.
Okolí si stejně myslí svoje.
Představte si,kolik by ubylo nesmyslných hádek.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

no i když je to někdy hodně těžké přiznat svou vlastní chybu a já nejsem neomylná,tak se snažím,někdy sice na to jdu véélkou obklikou,ale lepší je si jí přiznat než pak za sebe dělat blbce

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

priznani vlastniho omylu by mela byt samozrejmost.Priz­nanim nedelate ze sebe hlupaka(jak se urcite mnozí domnivaji),ale ukazujete jak jste si jisti v kramflecich a take Vasi vnitrni mentalni silu

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Myslím,že je to především slušnost. Mýlit se může každý ,ale házet vinu na druhé a nepřiznat -tak to dělá jen srab.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Ano, pokud je to moje chyba přiznám se.
Je sice pravdou, že člověk je tvor, který to nerad přizná a trošku to přikrášlí, aby ta chyba nebyla úplně jen na jeho bedrech, ale s tím nic neuděláme-takoví prostě jsme.
Je však morální povinností vůči druhým chybu přiznat. Však hlavu mi nikdo neutrhne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Sice nerada, ale chybu na své straně občas přiznávám. Je to důležité pro porozumění s ostatními…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
gnr54

Určitě a svoje chyby si vždy přiznám.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek