Přivýdělek při mateřské

Dobrý den,jsem na MD a právě jsem uzavřela Dohodu o provedení práce.Zároveň jsem podepsala Prohlášení o dani.Kolik si můžu nejvíce vydělat měsíčně,abych z příjmu nemusela odvádět daň?Slyšela jsem, že do 2070Kč.Je to pravda?Pokud uzavřu další DPP,Prohlášení už podepsat nemohu a zaměstnavatel mi strhne daň 15% ??
Děkuji za odpověď K.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Tak by to mělo být asi takto:

1. u zaměstnavatele podepíšete růžové prohlášení k dani
2. uzavřete Dohodu o provedení práce
3. pokud si vyděláte 13.800 Kč / měsíčně BRUTTO, tak neplatíte ani korunu na daních či odvodech
4. pokud uzavřete další Dohodu u jiného zaměstnavatele (zde již nemůžete mít růžové prohlášení), tak vám bude strhávána daň 15%

A proč to může být těch 13.800 Kč ?

Protože se vám tato mzda zdaní 15%, tj. 2070 Kč daň, ale odčitatelná položka je 2.070, takže daň je NULA..., dobrý ne ? :-)

No a sociální a zdravotní neplatíte, protože se jedná o Dohodu o provedení práce.

---

Pozor jen na roční limit 150 hod., které můžete odpracovat ´přes´ Dohody o provedení práce. Samozřejmě, že se to dá všelijak obejít..., např. tak že v dohodě není uvedena hodinová sazba, ale sazba za jednotku (např. 20 Kč za natření jedné tyčky plotu) a pak se složitě prokazuje, jak dlouho jste vlastně ten plot natírala...

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.