Kuře

Přivolání psa

Jak přivolat psa který neposlouchá? Volám na něj vesele, mile, ale pořád nic. Na vodítku s ním nemůžu cvičit, protože by ho asi přetrhnul. Poradíte mi něco jiného než cvičák? Předem děkuji

Nejlepší odpověď
ReHu

Nejdřív musí být přivázaný na vodítku. potom na delší a pak na dlouhé šňůře. při povelu cukneš. Netáhneš, ale cukneš. Když přijde, dáš odměnu. třeba 1/2 poiškotu nebo MALÝ kousek sýra.
Pro aspoň základy výcviku je dobré jít na cvičák. Aspoň zpočátku.

http://www.psycho­log-psu.com/porad­na/index.php

Další odpovědi
Drap

Začít, když pes jde k tobě sám, dát mu pamlsek, pochválit. Při cvičení používat dlouhé vodítko 10 – 15 m a když nereaguje, tak s ním silně cuknout.

kamila44444

Kupte si jedno takové kratší pevné vodítko jak je např. na koně.To roztrhnout nemůže.Jedině kdyby to pořád kousal. No, mějte ho na vodítku a musíte ho lákat na pamlsky aby si ničeho nevšímal,jen pamlsku.Pak mu ten pamlsek dáte u levé nohy aby věděl,že nemá cenu předbíhat a chodit jinak a když jde jinak, tak na něj dejte povel např: ke mně zatáhněte ho a ukažte mu pamlsek.Vše je jen o pamlscích a pochvalách.

ARIS

Nevím o jaké jde plemeno a jak je starý.
Obecně platí, že při přivolání nejdu nikdy za psem, ale vždy od psa. Pes musí být motivován k tomu aby přišel. Mám buď moc dobrý pamlsek a nebo velmi zajímavou hračku (kterou pes dostane jedině za odměnu a nikdy ji nemá jen tak volně na hraní). Pokud se s ním chodí na procházky kde nehrozí že by jej něco ohrozilo (kolemprojíždějící auta ..), tak jej pustit a jít na opačnou stranu než on, zavolat, udělat dřep natáhnout ruku s pamlskem. Pokud pes přiběhne, hned mu dát pamlsek, slovně vesele pochválit a hned mu dát povel „volno“ a nechat jej zase skotačit. Nesmí vzniknout stereotyp kdy psa přivolám a hned jej dám na vodítko a "jde se domů!

samicek333

možná pevnější vodítko…zkuste mu ho nechat – nějajké dlohé, alespoŇ 5ti metrové, ale tak aby o něm nevěděl a pustit ho na volno. Většinou psi nechají člověka přijít na cca.3 metry a pak utečou, taklže kdyby jste pak na něj volala a on neposlouchal, pomalo k němu jděte, vemte vodítko a znovu zavolejte, pokud neposlechne, škubněte s vodítkem a zavolejte znovu, pak ho zkuste přitáhnout, kdyby to nešlo… Ale pozor, pes neví o připínání dlouhé šňůry vědět, on si jíá všímat nebude, takže to bude, jak kdyby byl n volno…

Samozřejmě je praktičtější zajít na cvičák…

bubukaa

na dlouhém vodítku, nalákat nějakým piškotem, když to zvládne napoprvé dej mu piškot a pohlad ho po hlavě a řekni výborně , když to zvládne ale ne moc dobře tak ho alespon pohlad a řekni důrazně nevadí, a skoušej to furt znovu, když se m uto povede bud jako hrozně štastná