Drap

Přivítali byste na Odpovědích rádi ještě bratra kosaaaka?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
annas

Ne

Za svou připomínku ke kosaaakově nesprávně formulovaným otázkám, jejichž stylizace odporuje logice českého jazyka, jsem od něho byla obdařena urážlivými tituly…

Stejně tak mnoho jeho odpovědí je provokujících a arogantních.

Další odpovědi
anonym

Ne

Než mu to rázně zatrhnou admini, měli bychom dát najevo, že o konfliktní a problémové tady nestojíme.
Ale obávám se, že je natolik cynický a sebestředný, že se nám bude nadále vysmívat a ještě to brát jako vlastní popularitu.

barnajka

Ano

Vím, že drtivá většina bude hlasovat proti kosaaakovi, ale já ho stejně podpořím. Kdo mě už trošku zná, ten ví, že se nebojím říct svůj názor, i kdybych tím měla nas*at všechny kolem :)
Uznávám, že kosaaak je trochu svéráz a sebevědomí mu nechybí. Na druhou stranu – problém tu má spíš s námi stálejšími, protože mu v jednom kuse vytýkáme porušování kodexu atd… Kosaaaka tu nesleduju cíleně, ale když se s ním u nějaké otázky „potkám“ a čtu jeho odpovědi, odpovídá slušně, na úrovni – a často i relativně fundovaně, aniž by text mechanicky kopíroval z jiných zdrojů. Když odpovídá na nějakou otázku drbací, jeho odpovědi jsou vtipný – je to takový ten inteligentní druh humoru, což už je dneska poměrně vzácnost.

Proč všem kosaaak tak moc vadí?! Že tu byl pár dní, a už chtěl měnit pravidla?! No a co?! Právě proto, že byl nový, viděl věci nezaujatým okem. Viděl nedostatky a chyby – a nebál se na ně upozornit. Je to špatně?!

Mimochodem – nejednou měl ve svých zjištěních pravdu. Nevím, jestli my (vy) ostatní to opravdu nevidíme…a nebo jen NECHCEME vidět. Možná by si měl každý z nás sáhnout do svědomí a zkusit být jednou nezaujatý: a aspoň sám pro sebe si přiznat, jak to tu doopravdy chodí.

Kosaaakovi tu byla vyčítána třeba i včerejší otázka s darováním ledviny – přitom už se tu řešilo tisíckrát morbidnější téma: darování těla pro vědecké účely, jaký epitaf si jednou dáme na náhrobek… V čem byly tamty otázky „humánnější“?!

Podle mě má kosaaak potenciál být „ozdobou“ Odpovědí. K tomu lehce arogantnímu chování jsme ho tu vyprovokovali my, protože od první chvilky jsme na něm pořád něco viděli. Slabší povahy by z Odpovědí dezertovaly, kosaaak se zastrašit nenechal. Jenže nechce si ani nechat kakat na hlavu – proto ta jeho revolta.
Jestli o to kosaaak bude stát, dejte si navzájem ještě jednu šanci. Začněte znovu od začátku, bez rejpanců a trapných narážek – a možná budeme všichni koukat, co se z něj ještě vyklube ;)

PS: Klidně si mě za mou upřímnost sežerte – jak vždycky říkám: nikdy nejdu proti vlastnímu svědomí, to je moje zásada. Když mám pocit, že se někomu křivdí, neumím držet klapačku jenom proto, abych se nakonec nepohodlnou nestala i já sama. Onehdy jsem se zastala i barbakana, přestože valná většina ho tu virtuálně lynčovala. Bála jsem se, že mě za to z Odpovědí vy ostatní vyštípete, přesto jsem do toho rizika šla. Jsem zvědavá, jestli mi to projde i podruhý :))
Počítám, že se teď na mě sesype lavina nesouhlasného „Buuuuuuuuuuuuuuu“…
Jsem na to připravená – tak jen do mě ;)

hanulka11

Ne

plně souhlasím s Axlem – dle mého …chtělo by to opravdu takové provokatéry jasně a bez kompromisů blokovat

led

Ne

Musel by sa hóóóódne zmeniť. Ale podľa jeho odpovede mám pocit, že sa ani nezamyslel nad sebou, prečo ho takého vidíme.

dědapetr

Ne

Jenom to ne!

baghira

Ano

Nevadil by mi. Jsou horší věci.
Spíš bych přivítal, kdyby se častěji psalo správné „byste“ místo toho zrůdného „by jste“.

www

Ano

No, pokud by záleželo na uživatelích a ti by o tom měli rozhodovat, tak jako uživatel říkám ano.
Toto je ale snad věcí adminů, proč tedy ten dotaz ? 😉

pokazdejinak

Ano

já jsem taky pro kosáka ;) vždyť odpovídá vcelku správně a vtipně – ano, párkrát už přestřelil, takže doporučuji trochu se krotit a bude v poho
ale trochu mi vadí, proč to tady vůbec řešíme – nejsou otázky ohledně hodnocení uživatelů hned mazány?

snookerballs

Ano

Asi by mi nevadil. Na to, že je členem od srpna letošního roku má hodně bodů.

salsa verde

Ano

ano. A chci to čtvrté slovo!! Kdy se dočkám?

beer

Ano

Vše podstatné bylo již napsáno

kosaaaak

Ne

Nejsem si vědom nějakých provokací.

casey

Ano

Ja s kosaaaakem nikdy problem nemel a nevsiml jsem si, ze by byl vulgarni, nebo porusoval kodex. Sice jsem se na nej nezameroval, ale, kdyz nekdo odpovi arogantne, nebo hulvatsky, myslim, ze bych to zaregistroval.
A zpetne se na tyto „problemove“ otazky a odpovedi podivat nelze, nebot je vetsinou nekdo smazal.
Tak jestli nejake byly, tak mu vlastne pomohl.

Adula.57

Ano

Jeho odpovědi jsou zajímavé

Aším

Ano

Myslím že je správné když někdo projevuje názor…

GM

Ano

Někdy trochu provokuje, ale alespoň ostatní stále nebuzeruje a nekřičí na ně výkřičníkama.

anonym

Ne

samicek333

Ano

Myslím, že každému může být úplně jedno, jestli tady ten bratr kosaaak je, takže mi přijde dost hloupý se na něco takového ptát!

vagra

Ne

Alesh

Ano

fcoop

Je docela škoda,že byly jen dvě varianty,tedy ano a ne. Kdyby byla třetí,něco ve smyslu „je mi ukradenej“,připojil bych se.
Slovy klasika:„Mnoho povyku pro nic“.

kosaaaak

Je to proto že jsem černoch?

hanulka11

tady můžeš být třeba zelenej to nikdo neví

hanulka11

i když kosák je vždy jen černej

anonym

barnajko,to víme,že je inteligentní,také jsem si všimla jeho několika odpovědí.Ovšem právě proto by si měl uvědomit,že urážet nikoho nemá.Číst snad umí také,tak proč ?Neznám žádnou uživatelku Kabanos,a horší byly smazány.

barnajka

jami, já vím, že je drzý…ale k tomu jsme ho opravdu vyprovokovali my!!! Nesmíme mu mít za zlý, že se brání – vždyť komu by se líbilo, kdyby se do něj každý hned navážel pro každou hloupost?!
Věděli jsme, že je tu kosaaak nový – sice tu existuje kodex, ale to je jen teorie. Praxe je trošku jiná, člověku chvilku trvá, než na 100% vpluje do místních pravidel. Měli jsme dát kosaaakovi čas, než pochopí co a proč a jak…a do té doby k němu být tolerantní a případný provinění vůči kodexu nebo netiketě tolerovat, příp. na ně upozornit kultivovaně. Vždyť každý začátek je těžký – i v opravdovým životě! Vždycky je potřeba nějaký ten čas na „aklimatizaci“. Kosaaakovi ten čas nikdo nedal, za svoje chyby a přehmaty hned sklízel drsnou kritiku.

Nevím jak vy ostatní, ale já si lidí jako je kosaaak vlastně vážím. Radši bude černá ovce, než součást nemyslícího stáda.
Docela mu rozumím – jsem totiž stejná. My rebelové to nemáme v životě lehký :))

anonym

Ty nejsi rebel,jen si umíš stát za svým názorem a toho si vážím.

barnajka

jami, já si myslím, že kosaaak je taková barnajka „v trenkách“ :))
Ty si třeba té mé „upřímnosti za každou cenu“ vážíš, ale jsou tací, kterým je trnem v oku. Nebudu jmenovat, ale věř mi – jsem si na milion % jistá, že to tak je. Neřeším to. Snažím se je ignorovat, oni ignorují mě…a spokojení jsou všichni.
Kosaaakův jediným „hříchem“ bylo to, že řekl nahlas, co si myslím i já. I já jsem si tu už několikrát stěžovala na dvojí metr a prapodivný praktiky, ale vždycky hned někdo přispěchal s „důkazy“, že slyším trávu růst.
To jsem s kosaaakem opravdu jediná, která to vidí?!?!
Ne, nejsem. Znovu nebudu jmenovat, ale s několika z vás si píšu i mimo Odpovědi – maily atd… Jeden/jedna z nich si mi v mailu onehdy stěžoval, jak ho ten „nepořádek“ na Odpovědích vytáčí…a pak následoval výčet všech těch křiváren a nefér praktik. Ten člověk řekl i to, co jsem si myslela, že si myslím jen já..a co mi všichni ostatní pořád vyvraceli. To už jsme teda minimálně 3, co to vidíme tak, jak to vidíme. Znamená to, že se všichni tři mýlíme?!?! A nemohlo by to znamenat třeba i to, že na každým šprochu může být pravdy trochu?!

Někdy se vlastně královsky bavím nad tím, proč my všichni ty Odpovědi tak prožíváme :)) Proč to prostě nemůže být tak, že ti co si jsou navzájem nějak sympatičtí, se spolu budou normálně kamarádit…a ty ostatní budou ignorovat?! Je takový problém hledět si sám sebe – tj. kamarádit s kamarády, nepřátel si nevšímat?!
Jestli kosaaak opravdu tak často a tak zásadně porušuje kodex, od toho je tu snad admin, aby to řešil?!
Upřímně řečeno – kdyby měli z Odpovědí odejít všichni, co nějakým způsobem porušují kodex (JAKÝMKOLIV způsobem)…zbude nás tam malá hrstka. Vlastně: ne NÁS…ale VÁS. Já bych letěla taky, to je mi jasný. Odpovědi přece nemají být drbárna… ty moje dloooouhý odpovědi…no co je to?! Drbárna úplně ukázková. Mám teda taky odejít?! :)

Ne, doopravdy – trochu to teď nadsazuju… Ale v zásdaě je to vážně tak. Já vím, že ty moje „romány“ o 1000 větách bych měla stopnout a psát jako druzí, stručně a věcně. Já si na Odpovědi pokecat nechodím, opravdu ne. Na kecání mám svoje kamarády – a ti mi bohatě stačí. Vlastně: s těmi si pokecám ještě líp :) Já jen stručně psát neumím, vždycky se mi to samo nějak „zvrtne“ :(
Jestli to moje vykecávání někomu vadí, klidně ať mi to řekne a já opravdu klidně odejdu – beze scén, bez hysterčení… nemám s tím problém. Zatím mi ty moje romány nikdo otevřeně nevytkl. Nevím, jestli je to z vaší strany takt..a nebo vám to opravdu nevadí… Každopádně kodex asi porušuju, a přesto mě tu nikdo nepeskuje – ani vy, ani admin. Proč MĚ to projít může…a kosaaakovi ne?!
Tohle je přesně ten dvojí metr, o kterým kosaaak mluvil…akorát že se ve své kritice neotřel o mě, ale o Kerberus.

anonym

Barnajko, neboj, nikdo tě nebude kamenovat, z těch samých důvodů, které uvedla jami.
Víš, ono je přece jenom rozdíl mezi rebelem a hulvátem. Píšeš, že ho cíleně nesleduješ, to je možná chyba, protože jeho velice hrubé a soustavné vulgarity mu už dávno vymazali.
Ale kdybys objektivně registrovala jeho projevy, zjistila bys, že i rebelie má svou míru.
Ano, souhlasím, že není blbej, o to jsou horší jeho pózy.
A pro tvou informaci namátkou pár perliček, nabízení nezákonných drog, odkaz na komerčně zpoplatněný web s váhovým indexem, opakované vkládání nesmyslného, zlomyslného, arogantního, napadajícího a urážlivého obsahu.
Jen za zlomek by mu po prvé novinkách vymazali příspěvek a při druhém porušení bez varování rovnou zablokovali účet. Sprosťáctvím zneužívat tolerance a slušnosti ostatních je prostě nefér.
V současné době řeší adminy několik stížností na něj, od září chystá nové přísnější nastavení, právě pro zamezení exbicionismu podobných neukázněnců. Tak se nechme překvapit a nemusíme se hned nechat unášet vášněmi.
Tys už nezažila rok staré podobné problémy, kdy ti nejlepší raději odešli a je tristní, kam se za tu dobu Odpovědi propadly.

barnajka

Děkuju, že mě chápeš – opravdu si toho vážím. Ale já si nemůžu pomoct, myslím, že kosaaak by takový nebyl, kdybyste ho k tomu nevyprovokovali.
To s tím prodejem drog jsem dneska četla – na otázku odpovídal, tuším, jako druhý…a já se jeho odpovědi zasmála. Od první chvilky jsem to brala jako naprosto zřejmou srandu, ironii… Nestačila jsem se divit, jak jsi to překroutil proti němu. Muselo to být, Dr.Axle?! Ty víš, že sitě vážím – a vážím si tě upřímně. Ale i kdyby tu kosaaak psal naprosto seriozně, stejně si do něj rýpneš. Ty na něm ty chyby vyloženě hledáš a když žádnou najít nemůžeš, vyrábíš je uměle. Kdybych JÁ odpověděla tak, jak odpověděl kosaaak, vím jistě, že ostatní by to brali jako evidentní srandičku. Vždyť každý z nás tu občas místo normální odpovědi zažertuje… Myslíš, že kdyby byl kosaaak fakt nějaký dealer a myslel tu odpověď vážně, že to bude ventilovat takhle veřejně? Na to je inteligentní právě až příliš…

Jsem rozhodně pro zpřísnění Odpovědí – jenže zachránit by to tu mohl jen zákaz anonymů. Každý by se musel registrovat – a svou totožnost by musel nějak „úředně“ doložit – tak jak to funguje i na Aukru.
To se tu všem dělají ramena, když každý ví, že nejvyšší možný trest je zablokování profilu. No bóóóže, tak si založím profil nový – a jedu intrikařit nanovo!?
Ta anonymita je hrozná… Když bude nad každým z nás viset „Damoklův meč“ v podobě postihu MÉHO SKUTEČNÉHO JÁ, každý si nějaký větší úlety pořádně rozmyslí, to mi věř…

Dr.Axle – já vím, že jsem až moc emocionálně založená…ale mám cosi jako šestý smysl. Jen párkrát jsem si nabila čumák, většinou je můj odhad správný. Kosaaak není takový drzoun, jak si myslíš – je to člověk s názorem: a takový týpky bychom tu měli vítat s otevřenou náručí…místo toho je vyháníme. Docela smutný, řekla bych… :/

anonym

Barnajko, nikdo ho nevyhání, opakovaně a slušně ho mnoho zdejších ponoukalo k základní slušnosti a zdvořilosti, což on prostě nejen neumí, ale právě naopak se honosí arogancí.
I rebelovat se dá na úrovnia bez záměrných urážek.
Možná ti chybí pár velice podstatných informací, které ti ochotně zašlu na mail.
A malá poznámka, ano kodex by měl platit pro všechny stejně a s dvojím metrem také nesouhlasím.
Kdybys měla možnost nahlédnout na rozruch na přelomu roku, možná bys lecos pochopila.

barnajka

Doufám, že to nevypadá, že jsem se do našeho ptáčka kosaaačka zamilovala, že se za něj tak biju :)

Ty už mě znáš a víš, že nejsem pozér – nebojuju tady ani za kosaaaka a ani nemám zapotřebí hrát si na charaktery. Mě nespravedlnost vytáčí doopravdy – viz třeba ta moje „kauza“ s cenzurou pana řídícího. Myslím, že jste na kosaaaka přísní až moc.
Doktore, zeptám se opravdu upřímně: kdybych napsala JÁ, že prodávám drogy…taky bys mě hned obvinil z porušování kodexu?!
Jak tě znám, okomentoval bys to tím svým trefným humorem, já bych se zasmála, dala ti palec – a nijak by se to nerozmazávalo.
Nebo se pletu?

Navíc: ta otázka sama o sobě sváděla k humorným odpovědím: pravý dealer/feťák by se asi sotva přiznával, i kdyby to byla tisíckrát pravda. Takže možnosti „Nějaké ano“ a „Beru všechny“ podle mě byly skrytou výzvou k srandičkování. Nemyslím, že jste kosaaakův záměr nepochopili…všichni tu máte silně vyvinutý smysl pro humor i dvojsmysly, do sucharů máte fakt daleko. Proč jste ho teda chytali za slovo?!
Že by: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde? :((

PS: Jestli ty „podstatné informace“ nejsou nějakým státním tajemstvím, mohl bys mi to na ten mail opravdu poslat? Pokud se třeba ve svých soudech pletu a jsou pro to důkazy, budu ráda, když mi otevřeš oči.

Zatím jsem ale pořád na straně kosaaaka ;)

led

Súhlasím s vami, že je svojský. Vaša odpoveď sa mi tiež práve preto páčila, bola svojská, aj keď nesúhlasím so všetkým, čo píšete.
Preto som napísala, že sa musí zmeniť a zamyslieť, prečo je tu taká nevraživosť proti nemu. Je mi a myslím všetkým, úplne jedno, či mu nohy vyrastajú z hlavy, či černoch-modroch-žltoch a podobne. Ide mi o otázky a odpovede v slušnosti.
Bez urážky, na mňa pôsobí ako nevycválené žriebä, skúša pokiaľ sa dá.
Ak bude komunikovať bez urážok, prečo nie, nech pokračuje. Pohľad mladých je tiež veľmi dôležitý.

barnajka

Děkuju i vám za podporu, led!
Vy víte, že si vás vážím – nezatracujete mě ani ve chvílích, kdy by si ostatní ťukali na čelo :)
Řekla jsem to tu už několikrát – nepopírám, že kosaaak je nevycválaný. Ale kdyby měl z naší strany víc respektu hned od počátku, myslím, že by dovedl to svoje sebevědomí držet na uzdě. Opravdu odpovídal HODNĚ kvalitně – až jsem se sama divila. Stylem psaní na mě působil jako příslušník mladší generace – ale ty jeho odpovědi byly hodny zkušeného muže středních let, co už něco zná a ví a má nadhled. A pořád takový je – když odpovídá „řadovým“ tazatelům. To jen rejpalům vrací rejpáním. A já se mu nedivím, mě by to asi vyprovokovalo taky.

Kosaaak je neškodný – stačí si ho nevšímat a on si nebude všímat vás.
Horší jsou ti,co se navenek tváří jako vzor všech ctností, a přitom tajně kují pikle. Nevím, kdo je ten záškodník..ani kolik jich je… Ale že tu je/jsou – o tom není pochyb. A škodí už jen tím, že jsou a že my nevíme, kdo to je. Podezíráme se navzájem, osočujeme jeden druhýho…a nepřítel se mezitím ohromně baví. Myslíte, že jsem paranoidní?!
Já myslím, že ne

led

Neviem… keby ste o mne (obrazne) povedali ako o neškodnej, asi by som sa urazila. Brala by som to ako veľké podceňovanie môjho veľkého Ja. Toto sa, mám pocit, stalo jemu. Chce sa rýchlo dostať do povedomia, no zvolil zlú taktiku. Ale na druhej strane svojim spôsobom sa do toho vedomia dostal. 2udia si ho začínajú všímať. A to bolo cieľom.
To, že patrí medzi mladšiu generáciu, usudzujem nie z odpovedí, ale z mailu, ktorý mi poslal. Bolo to na úrovni mojich žiakov.

anonym

Není si vědom,tak to je smutné!

hanulka11

on má svůj vlastní svět , já mu do něj vstupovat nebudu