izabou

Přítelkyně zvedla ze země peněženku,policie ji obvinila a dostala rok na 4 měsíce podmínku.

Je tohle to trestný čin ?N apsala do spisu,že mu to vytáhla z kapsy není to pravda. co s tím?

Je toto normální nebo jen sen ?
Doplňuji:
Nemyslím si,že tady jsou lidi nějací blbci a proto tady prosím o radu.Bohužel musím potvrdit,že ve spise do kteréh jsem nakonec měl možnost nahlédnout je uvedeno,že zvedla peněženku z podlahy.Kamerový systém potvrdil co bylo ve výslechu uvedeno.Jestli je nějaká spravedlnost tak Vás ujištuji na 100 %,že v ČR určitě né.

Nejlepší odpověď
beer

  1. Pokud přítelkyně „napsala do spisu“, že mu ji vytáhla z kapsy – je to trestný čin.
  2. Pokud ji zvedla ze země, stejně platí co „napsala do spisu“

A je to normální.
Doplňuji:
Izabou, Izabou..podíval jsem se na tvoje otázky – nemáš to jednoduchý, stejně jako tvoje přítelkyně )))

Další odpovědi
janesis

Jste asi trošku mimo..ten text je úplně chaotický a nesmyslný! Jestli chcete odpověď a radu tak to zkuste napsat srozumitelně česky :)

co má být: dostala rok na 4 měsíce??Proč píše do spisu věci které podle vás nejsou pravdivé? :-O

anonym

Tak zvedla tu peněženku nebo ,jak uvedla do protokolu,že mu ji vytáhla z kapsy?!

mosoj

Záleží kolik v té peněžence bylo. Podle výše trestu asi dost. Výše škody rozhoduje zda se jedná o trestný čin nebo jen přestupek.
Jenom neříkejte že člověk který najde peněženku bude od začátku říkat , že ji ukradl. To nedává smysl. Vytažení z kapsy je krádež. Nazývejme věci pravými jmény. Opravdu si myslíte, že jsou tady blbý lidi ?

Valky : Rotvajler se štěnětem bez dozoru a košíku ? To je ještě na pořádný trest pro nezodpovědného majitele psa !

anonym

To,co nahlásila do protokolu není podle mého sen,ale obyčejná krádež.

anonym

No , mozna ji opravdu vytahla z te kapsy … , pak ji nekdo poradil , ze to nema rikat. Normalni spis neni , ze jestli ji opravdu nasla , tak proc napsala , ze mu ji vytahla z kapsy. ? Nezlobte se na me , ale je to ted ponauceni a nechala byt to tak jak to je. Preci kazdy z nas – by snad nemel mit z podminky strach . Uz priste jen nesmi " sbirat " penezenky. -iv-
Doplňuji:
Matez , podivejte se na odpoved od Beera … a pak hledejte dal. 🙂
Prominte Izabou , ale dejte si uz vse " do kupy " , drzim vam palce.

aramah

Jakou odpověď čekáte na vaší otázku? To se mi snad zdá!
Matez nojo ale proč to podepsala?

savana

Je velice důležité ,přečíst si aspoň 2×,co podepisuji.Stalo se mi,že po krádeži kola,kdy jsem uvedla cenu 7500,–Kč si policie klidně napsala do úřeďáku cenu 3750,–Kč.Upozornila jsme je na to a museli to opravit.Takže platí,než něco podepíši,ČÍST,ČÍS­T,ČÍST!!!

Matez

Podle mě jste tu všichni úplně vedle, zkuste si to přečíst ještě jednou. Taky jsem myslel, že „ta přítelkyně napsala..“, ale myslím, že izabou měl na mysli „ta policie napsala do spisu, že mu to přítelkyně vytáhla z kapsy a to není pravda…“. Tak ho chudáka hned neobviňujte. Ach ten češtin :)

Valky

No u nás v zemi to normální je. Vloni na mé narozeniny nám utekl pes i se šťěňátkem, uznávám – rotvajler budí trochu respekt, ale stalo se to na vesnici, kde jí všichni znali, sousedka zavolala policii, aby ji chytili a odvezli nám ji domů… Policie přijela, chvíli na ní řvali, pak jí chtěli vzít štěně – chytrej nápad! tak Darča vycenila zuby a oni jí zastřelili… Do protokolu napsali, jako důvod zabití: Neuposlechla příkazu, jít na místo. Přesně takto, doslova! Když jsme tam celá rodina brečeli jak želvy, já vyřízená z toho, že to bylo ještě na mé narozeniny… Nám řekli, že jim to je taky moc líto, protože teď s tím budou mít starosti a plno papírování – no opravdová ztráta, chudáci!
Ke všemu jí zastřelili a odjeli pryč, štěňátko, nebýt sousedky, která by tam snad ještě dneska stála konsternovaná a v šoku z toho, co se stalo… Ta si ho vzala k sobě domů… Zavolala nás až ona.. Jinak by jsme to snad ani nevěděli… Pak se sepisovali výpovědi a všichni lidé řekli, že šla v klidu, na nikoho nevyjížděla, nebo nevrčela… Dneska je štěňátku rok a půl a máme ho doma jako náhradu!
Říkám Vám, opravdu je tady možné vše! :(