Avatar uživatele
Berušinka

Přítel je bez domova =(

Vůbec nechápu, jak může být matka tak krutá vůči svému dítěti. Příteli je 19 let, matka ho nenechala dostudovat sš a vyhnala ho do práce. Aby u ní mohl vůbec být platí neuvěřitelně ohromnou sumu 3500,–! Jenže v práci mu neprodloužili smlouvu, protože prý snižují stavy. Tak ho matka prostě vyhodila. Ani se mu nesnaží pomoct, prostě nic. Je jí úplně jedno, co s nim bude. On na ní nikdy nebyl zlý, kupoval sourozencům ze svýho platu hračky k narozeninám apod. A ona mu zúčtovala i kraťasy za 60 kč! Je tohle normální ?! Nevím, co mám dělat. Jak mu pomoct.
Doplňuji:
Pro Alexandra: Přítel určitě není příživník, jde o to, že to udělala už s nejstarší dcerou, protože se tam prostě „nevešla“. Už asi před 2 roky mu dala trvalé bydliště na úřad. Protože se jí tam prostě nehodil a neustále mu opakovala, že je tam pouze a návštěvě. A aby mu něco sháněla ? To opravdu nehrozí, řekla mu ať jde na ubytovnu a tím to pro ní hasne. A jestli by si nic nenašel, tak je jí jedno, že on bude celou noc třeba někde venku. Ona si zalehne v klidu do postele. Já myslím, že on by se postaral velice dobře – chtěl vystudovat sš a ona mu to neumožnila, protože sama měla první dítě v 17 a myslí si, že od tohehle věku je každý automaticky dospělí, a že si hned najde práci, byt apod. A ta neuvěřitelná suma je opravdu neuvěřitelná. V té domácnosti jich žije ted bez přítele „jen“ 7. A u nich to není tak drahý, protože jeho matka si opatřila všechny dávky, které má i nemá dostat. Dřív jí stačilo nějakých 2500,– i méně, ale pak to zvedla a vesele si z toho žije. Navíc on tam většinu dne nebyl.
Prostě je jeho matka na peníze. Její matka – tedy babička přítele má rakovinu a prý tady už moc dlouho nebude, i když teď je na tom mnohem lépe a už je doma. A mtaka přítele už má na papíře naplánované, co si za zděděné peníze koupí a jak si předělá byt. =(. Tohle mě teda taky dostalo.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? panenka před 4965 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
alexandra

Přechodné bydliště už dávno neexistuje,a i když tam má syn trvalé bydliště,nejsou mu rodiče povinni hledat náhradní bydlení.To vůbec není pravda.To je povinné jenom u manželů.Ale dospělý syn je povinen se o sebe postarat.A taky by to chtělo slyšet druhou stranu.Nevím proč si mladí myslí,že by u rodičů měli bydlet zadarmo.Už jenom to ,jak říkáte,že platil neuvěřitelnou sumu 3500,–.Máte vůbec ponětí kolik dneska všechno stojí.A taky záleží na finanční situaci rodičů.Nic nepíšete,jestli má přítel taky otce a jaká je finanční situace matky.To se chce přitel nechat živit a bydlet zadarmo?? Já bych syna nkdy nevyhodila,ale zadarmo u mě bydlet taky nemůže.A pokud by nepracoval a baraboval,tak bych ho vyhodila asi taky.A když mu chcete pomoci, tak si spolu najděte pronájem a uvidíte,jestli je o tak jednoduché.
Doplňuji:
Pokud je to tak,jak říkáte,tak Vám nezbyde nic jiného,než se na matku vykašlat a žít si svůj život.Od ní se ničeho nedočká,pokud byla vždy taková.Tak skuste přemluvit Vaše rodiče a vemte ho k Vám domů.
Jinak jedině využít tu nabídku od Michala.

Upravil/a: alexandra

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
BIGFOOT

Je plnoletej a záleží na tom jak se chce bránit.Jestli tam u matky má trvalé nebo přechodné bydlení tak nemá právo ho vyhodit a nebo je povinna mu náhradní bydlení zařídit a zprostředkovat­.Takový typ matek Bohužel existuje a je potřeba se bránit.BIGFOOT

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal

Předně si musí najít práci a místo kam složí hlavu.Pokud je z Prahy, mohu mu nabídnout samostatný pokoj za minimum tj.1000Kč Jen mě zaráží že není s Váma?Vpřípadě zájmu ,či nutnosti mně napište na e-mail.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vlastina

To se mi jako ohromná suma nezdá.Ale je dospělý a tak by se měl o sebe postarat.Když bude opravdu chtít,tak to zvládne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek