Berušinka

Přítel je bez domova =(

Vůbec nechápu, jak může být matka tak krutá vůči svému dítěti. Příteli je 19 let, matka ho nenechala dostudovat sš a vyhnala ho do práce. Aby u ní mohl vůbec být platí neuvěřitelně ohromnou sumu 3500,–! Jenže v práci mu neprodloužili smlouvu, protože prý snižují stavy. Tak ho matka prostě vyhodila. Ani se mu nesnaží pomoct, prostě nic. Je jí úplně jedno, co s nim bude. On na ní nikdy nebyl zlý, kupoval sourozencům ze svýho platu hračky k narozeninám apod. A ona mu zúčtovala i kraťasy za 60 kč! Je tohle normální ?! Nevím, co mám dělat. Jak mu pomoct.
Doplňuji:
Pro Alexandra: Přítel určitě není příživník, jde o to, že to udělala už s nejstarší dcerou, protože se tam prostě „nevešla“. Už asi před 2 roky mu dala trvalé bydliště na úřad. Protože se jí tam prostě nehodil a neustále mu opakovala, že je tam pouze a návštěvě. A aby mu něco sháněla ? To opravdu nehrozí, řekla mu ať jde na ubytovnu a tím to pro ní hasne. A jestli by si nic nenašel, tak je jí jedno, že on bude celou noc třeba někde venku. Ona si zalehne v klidu do postele. Já myslím, že on by se postaral velice dobře – chtěl vystudovat sš a ona mu to neumožnila, protože sama měla první dítě v 17 a myslí si, že od tohehle věku je každý automaticky dospělí, a že si hned najde práci, byt apod. A ta neuvěřitelná suma je opravdu neuvěřitelná. V té domácnosti jich žije ted bez přítele „jen“ 7. A u nich to není tak drahý, protože jeho matka si opatřila všechny dávky, které má i nemá dostat. Dřív jí stačilo nějakých 2500,– i méně, ale pak to zvedla a vesele si z toho žije. Navíc on tam většinu dne nebyl.
Prostě je jeho matka na peníze. Její matka – tedy babička přítele má rakovinu a prý tady už moc dlouho nebude, i když teď je na tom mnohem lépe a už je doma. A mtaka přítele už má na papíře naplánované, co si za zděděné peníze koupí a jak si předělá byt. =(. Tohle mě teda taky dostalo.

Nejlepší odpověď
alexandra

Přechodné bydliště už dávno neexistuje,a i když tam má syn trvalé bydliště,nejsou mu rodiče povinni hledat náhradní bydlení.To vůbec není pravda.To je povinné jenom u manželů.Ale dospělý syn je povinen se o sebe postarat.A taky by to chtělo slyšet druhou stranu.Nevím proč si mladí myslí,že by u rodičů měli bydlet zadarmo.Už jenom to ,jak říkáte,že platil neuvěřitelnou sumu 3500,–.Máte vůbec ponětí kolik dneska všechno stojí.A taky záleží na finanční situaci rodičů.Nic nepíšete,jestli má přítel taky otce a jaká je finanční situace matky.To se chce přitel nechat živit a bydlet zadarmo?? Já bych syna nkdy nevyhodila,ale zadarmo u mě bydlet taky nemůže.A pokud by nepracoval a baraboval,tak bych ho vyhodila asi taky.A když mu chcete pomoci, tak si spolu najděte pronájem a uvidíte,jestli je o tak jednoduché.
Doplňuji:
Pokud je to tak,jak říkáte,tak Vám nezbyde nic jiného,než se na matku vykašlat a žít si svůj život.Od ní se ničeho nedočká,pokud byla vždy taková.Tak skuste přemluvit Vaše rodiče a vemte ho k Vám domů.
Jinak jedině využít tu nabídku od Michala.

Další odpovědi
BIGFOOT

Je plnoletej a záleží na tom jak se chce bránit.Jestli tam u matky má trvalé nebo přechodné bydlení tak nemá právo ho vyhodit a nebo je povinna mu náhradní bydlení zařídit a zprostředkovat­.Takový typ matek Bohužel existuje a je potřeba se bránit.BIGFOOT

Michal

Předně si musí najít práci a místo kam složí hlavu.Pokud je z Prahy, mohu mu nabídnout samostatný pokoj za minimum tj.1000Kč Jen mě zaráží že není s Váma?Vpřípadě zájmu ,či nutnosti mně napište na e-mail.

vlastina

To se mi jako ohromná suma nezdá.Ale je dospělý a tak by se měl o sebe postarat.Když bude opravdu chtít,tak to zvládne.