Avatar uživatele
quentos

„Přítel“?!

Neustále se nejen tady setkávám s tímto výrazem, začínám na něj být alergický: přítel bylo přece vždycky synonymum pro kamaráda, teď je z toho najednou „milenec“? Zní to tedy značně pokrytecky. Jak potom vypadá chudák Jarek Nohavica ve své písni „Cukrářská bossanova“, která začíná „Můj přítel snídá sedm kremrolí“? (A to je už léta šťastně ženatý.)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Sandy, mistrcsa, haluzka, anonym před 5077 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kokoťenko

No mě to přijde normální,pořád lepší,než kdyby říkala,že mám dítě se svým kamarádem,nebo že bydlím s milencem. Ani slovo druh/družka se mi nezdá,je to takové tvrdé,jako kdybych mu nadával. Řekl bych,že se to začalo hodně používat až v dnešní době,kdy spolu lidé žijí víc na psí knížku. Jo a quentosi,dokážete si představit,že by Vás vaše drahá polovička,před známými představovala jako milence. .....Ahoj holky,to je můj milenec quentos…pro mě by to bylo degradující,znělo by to jako,že Vás má jen na to.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Také si to myslím.
Já raději používám slovíčko partner. Pokud s někým žiji a mám i děti a nejsme oddáni, je to přece můj životní partner. Nebo ne?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
panenka

Mě to připadá normalní nevidím na tom quentosi nic špatného.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Zajímavé,přispěl jsem,slušně,v kli­du,zmizelo to.Copak?!

před 5077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Džanička

Já na tom také nevidím nic špatného.Jsem svobodná,a když jsem měla bývalého,tak to byl přítel,nebo partner.Dovedete si představit,že vás vaše „přítelkyně“ před někým představuje jako že jste její starej?A naopak,že ona je vaše stará?Já tedy ne..

před 5077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
vagra

Škoda,že mi nebylo umožněno přidat svůj názor.Otázka byla zbytečně brzy uzamčena.

před 5077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
quentos

můžete ho přidat v diskuzi

před 5077 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kropitko

Nic si z toho nedělejte,já to akorát dopsala a už to bylo zamčený. Jen jsem chtěla říct,že kdyby jsme se zabývali tím,jak se který zpěvák při interpretaci své písně cítí,tak co teprve chudák p.Černoch,který v jedné své písničce zpívá malému klukovi…chtěl bych být,víc než přítel tvůj,dej si říct a chvíli stůj.....no a přece si nikdo nemyslíme,že je pedofil!!!

před 5077 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek