quentos

„Přítel“?!

Neustále se nejen tady setkávám s tímto výrazem, začínám na něj být alergický: přítel bylo přece vždycky synonymum pro kamaráda, teď je z toho najednou „milenec“? Zní to tedy značně pokrytecky. Jak potom vypadá chudák Jarek Nohavica ve své písni „Cukrářská bossanova“, která začíná „Můj přítel snídá sedm kremrolí“? (A to je už léta šťastně ženatý.)

Nejlepší odpověď
kokoťenko

No mě to přijde normální,pořád lepší,než kdyby říkala,že mám dítě se svým kamarádem,nebo že bydlím s milencem. Ani slovo druh/družka se mi nezdá,je to takové tvrdé,jako kdybych mu nadával. Řekl bych,že se to začalo hodně používat až v dnešní době,kdy spolu lidé žijí víc na psí knížku. Jo a quentosi,dokážete si představit,že by Vás vaše drahá polovička,před známými představovala jako milence. .....Ahoj holky,to je můj milenec quentos…pro mě by to bylo degradující,znělo by to jako,že Vás má jen na to.

Další odpovědi
ReHu

Také si to myslím.
Já raději používám slovíčko partner. Pokud s někým žiji a mám i děti a nejsme oddáni, je to přece můj životní partner. Nebo ne?

panenka

Mě to připadá normalní nevidím na tom quentosi nic špatného.

anonym

Zajímavé,přispěl jsem,slušně,v kli­du,zmizelo to.Copak?!

Džanička

Já na tom také nevidím nic špatného.Jsem svobodná,a když jsem měla bývalého,tak to byl přítel,nebo partner.Dovedete si představit,že vás vaše „přítelkyně“ před někým představuje jako že jste její starej?A naopak,že ona je vaše stará?Já tedy ne..

vagra

Škoda,že mi nebylo umožněno přidat svůj názor.Otázka byla zbytečně brzy uzamčena.

quentos

můžete ho přidat v diskuzi

kropitko

Nic si z toho nedělejte,já to akorát dopsala a už to bylo zamčený. Jen jsem chtěla říct,že kdyby jsme se zabývali tím,jak se který zpěvák při interpretaci své písně cítí,tak co teprve chudák p.Černoch,který v jedné své písničce zpívá malému klukovi…chtěl bych být,víc než přítel tvůj,dej si říct a chvíli stůj.....no a přece si nikdo nemyslíme,že je pedofil!!!