Fienir

Přitahujeme to, na co myslíme?

Podle zákona přitažlivosti přitahujeme to, na co myslíme a co vyvolává naše pocity. Je jasné, že se to pohybuje na hranici mystičnosti a většina si bude myslet, že je to nesmysl.

Ale uvedu příklad:
Včera jsem si přečetl článek o snění, hlavně o lucidních snech a od té doby všude narážím na články, tady na otázky, o snění, aniž bych je vyhledával cíleně. A toto se mi nestalo poprvé.

Co myslíte? Je to jen náhoda? Nebo na tom něco bude?

Nejlepší odpověď
Andělé

Ano,je to zákon přitažlivosti. Sama s tím mám bohaté zkušenosti.
Pokud myslím negativně,přitáhnu si negativní lidé,či situace. Když se nám něco zlého přihodí a pokud je to v našich silách,je dobré se se situací co nejrychleji vypořádat,nerochnit se v ní,nebot nám užírající myšlenky přivodí opět další bolest,zklamání apod.
A rovněž naopak. Vstanu s dobrou náladou,srší ze mě,mám kladné myšlenky a dle toho vypadá můj den.
Na co nejvíce myslím,to si také přitáhnu,at chtěně,či nechtěně.
Nejhorší ze všeho byl pro mne strach. Nejvíce mi ublížil a měla jsem s ním v životě největší práci. Dnes už se nebojím a podle toho se mi také změnil život.:-)

Další odpovědi
Wang

Je to tak. Děje se (nám) to, na co myslíme. Věřím tomu.
Dokonce jsem se setkal s názorem, že budoucnost je výslednicí našeho společného myšlení (našich myslí) – společného myšlení všech lidí.

Jsou lidé, kteří si myslí, že se jim věci dějí. Věří ve štěstí, náhodu, smůlu, osud. A jsou tak postiženi názorem, že vše je dáno a osud si s nimi zahrává.

Jsou ale také lidé, kteří se snaží svůj osud řídit. Vše vychází z jejich způsobu myšlení.

Doplňuji:
Vzal jsem to velmi obšírně.

Odpověď na otázku by byla tahle. Mysl je hodně tvárná, uvidí detail tam, kde jej chcete vidět a tam kde nebudete chtít vidět přehlédnete auto s návěsem.
;)

anonym

přání je otcem myšlenky

Je to velmi subjektivní, neboť máme zafixovanou myšlenku a hledáme všude okolo její naplnění.

venkovan

Nefunguje. Přeji si aby v ledničce bylo něco k večeři a už jsem tam byl x krát a pořád nic.

manon

Zkušenosti mám bohaté, až si připadám jako blázen. Nic o tom nevím. Zatím mne to ještě neděsí, jen zajímá – ještě tomu říkám náhoda, ale čeho je moc, toho je příliš :)

baghira

Ano, myšlenky tvoří realitu. To je poměrně známá věc.

anonym

Něco na tom bude. Když jsem chodil s dívkou (to už je let),všude jsem narážel na její jméno,ať v tisku,v TV,či slyšel v rozhlase.
Doplňuji:
No,a teď,kam se podívám,vidím titul Dr.

manon

barbakan: :)