Zlatý

Přitahuje led osvětlení hmyz?

Máte někdo zkušenost s led osvětlením? Je pravda, že toto světlo nepřitahuje hmyz (komáry, můry atd.) Chci si ho pořídit na terasu. Vždy když tam večer rozsvítíme, tak komáři začnou útočit a často nalítají i dovnitř. Síť se nám neosvědčila, vždy nějaký prolétl dovnitř.
Doplňuji:
Já jsem se nedávno dívala na jeden pořad v TV, nevím jak se jmenuje, ale uvádějí ho Gondíkovi a tam nějaký odborník říkal, že to právě nepřitahuje hmyz. Tak jsem se už pomalu těšila na léto, a vypadá to, že mě zase budou kousat komáři. :-(

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Tak to je zase nějaká fáma. Veškerý hmyz přitahuje světlo a nezáleží na jeho zdroji. LED zdroje jsou na rozdíl od žárovek v provedení "studené" a to může vyvolávat nesprávné závěry. Stačí se v létě podívat na pouliční lampy, které svítí bíle a někde jsou instalované i LED a hmyz okolo nich létá jako okolo ostatních.
Doplňuji:
LED zdroje jsou na trhu krátce a nejsou plně vyzkoušené. Lampy proti hmyzu mají studené spektrum a pracují na tom, že přitahují hmyz a ten zahyne na elektricky nabitých mřížkách. To odporuje názoru, že LED světlo nepřitahuje hmyz. Běžné žárovky vyzařují teplo, ale to vyzařují i LED zdroje i když v menší míře. Je to na dlouhé psaní pro i proti. Na druhé straně se LED zdroje vyrábí v teplém spektru a tím se chovají jako běžná žárovka.

Je potřebné zvážit vliv spektra a vyzařovaného tepla na hmyz a potom zvolit ten správný zdroj. Celá problematika je trocha složitější.

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.