Ella

Přístupové body na mobilu?

poslední dobou se mi na mobilu po odblokování tlačítek začalo ukazovat „jakým způsobem chcete připojit?“ – „T-Mobile nebo WAP?“
Podstatně mi to lezlo na nervy a tak jsem se chvíli šťourala v nastavení a našla v „Připojení“ – „Cíle“ nějaké „Přístupové body“ pro Internet, Multimediální zprávy a služby WAP. Nedalo mi to a dala jsem u Internetu a WAPu přístupové body odstranit a už se mi nabídka připojení po odemčení telefonu neukazuje. Neprovedla jsem s tím něco? Internet stejně v mobilu nikdy nepoužívám.
Hlavně by mě zajímalo, co ty přístupové body vlastně jsou?

Nejlepší odpověď
anonym

„Přístupové body“ jsou adresy ma místa v dané síti skrze která se připojujete dál do internetu.

Mohou to být uzly operátora ale také například zdarma dostupné WiFi hotspoty v kavárnách a restauracích. Pokud tedy váš telefon podporu WiFi má.

Zrovna možnost použít WiFi přístupové body je docela užitečná. Hlavně proto že takovýto mobilní internet nestojí ani korunu a to i kdyz takovy Wifi hotspot najdete treba v kavarne v italii na dovolene – a muzete zdarma posilat fotky domu. Aniz byste vubec mela v telefonu sim kartu mistniho operatora ..

odebráním pristupoveho bodu pro „wap“ jste žádnou škodu neudělala, tento přístup už je dnes zastaralý. Odebráním bodu pro odesílání multimediálních zpráv jste se patrně pouze připravila o možnost odeslat MMSku, coz je tak jako tak jen predrazena hloupost ve srovnani s moznosti odeslat fotografii klasickym emailem pres mobilni internet.