Bronzový

Příští rok jedu do Skotska. Vyplatí se mi nakoupit libry co nejdříve nebo až těsně před odjezdem?

Jde mi o pokles a nárůst nákupních cen v minulosti a pravděpodobnost kdy budou ceny nejnižší.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Bronzový

ČNB řekla, že bude držet slabou korunu nad 27 Kč/EUR ještě nejméně rok. Nyní je krize (nejitosta kolem Ukrajiny atd.). tak krouna oslabila ještě víc, až k 28 Kč. Očekávám, že se do konce roku vrátí k 27 Kč. Libra se pohybuje trochu nezávisle, ale opět platí, že by to mělo jít zpět od 35 k 34 korunám. Ale je to spíš jen odhad, kdybych si byl jistý, tak vydělám na spekulaci majland ;-)

Bronzový

Počkal bych. Nejistota na trhu je obrovská.

Navíc proběhne referendum o odtržení Skotska od Británie. V současné době u nás koupíte jen britské libry, ve Skotsku už ale platí i skotská libra, která by v případě odtržení byla jedinou platnou měnou.

Pokročilý

Ja bych je nakoupil před odjezdem :)

Stříbrný

Koupil bych na prelomu zimy a jara. Proc? Prijde mi, ze dlouhodobe je v tomto obdobi koruna nejsilnejsi. Ale nemam to podlozene kursovnimi listky, je to jen subjektivni dojem.
Doplňuji:
Mimochodem, pokud to jde, platim kartou.

Bronzový

Osobně bych v současnosti nakoupil větší část požadované měny a v průběhu roku dle vývoje dokupoval.

Stříbrný

Nech toho, je to blbost se s tím zabývat. Ušetříš maximálně kulový, vyměň si je výběrem v automatu na letišti a dál bych se nestarala:DD

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 211
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.