Aqaqa09

Prispevky na bydleni dochazi kazdy mesic? Nebo jak to je??

Jak jako zpetne?? A presne kdy dochazi??,datum??

Nejlepší odpověď
briketka10

Datum se liší podle toho, kdy se přinese žádost na ÚP,
jestli, na začátku měsíce, nebo 15. dne v měsíci či konci.
Já jsem se jednou opozdila z důvodu nemoci a žádost
podala 26. a příspěvky mi příjdou na účet koncem měsíce.
Po dobu tří měsíců dopředu mi jsou vypláceny na účet.

Ten, kdo nikdy o příspěvky nežádal si může zažádat právě
o ty tři měsíce zpětně a mášli na ně nárok posoudí na ÚP .

Další odpovědi
ivzez

Marci1 se mýlí:

Není pravda, že se žádá vždy za čtvrtletí, požádat o příspěvek je možné kdykoliv.
Ovšem pokud někdo požádá o příspěvek např. od srpna, musí doložit náklady a příjmy za předcházející kalendářní čtvrtletí (za měsíce duben až červen), přestože za tyto měsíce už mu příspěvek přiznán nebude.

K výplatě příspěvku:
Příspěvek na bydlení lze přiznat až tři měsíce zpětně od data podání žádosti. Pokud někdo požádá o příspěvek zpětně za tři měsíce, obdrží jej najednou
za všechny tři měsíce.

Dále bude výplata pokračovat měsíčně pozadu.
Příspěvek za duben se vyplácí v květnu, za květen v červnu, …

gecco

Ano – máš-li na něj nárok, je vyplácen měsíčně a zpětně…
😉

marci1

Žádá se vždy za čtvrtletí. Např. za leden-březen : žádá se v měsíci dubnu ( do konce měsíce ). V dubnu se vyplácí leden, v květnu únor, v červnu březen. V červenci se žádá zase za 2. čtvrtletí atd. Pokud požádáš o příspěvek v dubnu, záleží kterého dne. Většinou tak po 14 dnech dostaneš příspěvek. 🙂
Příklad :
„Abyste mohli dostávat příspěvek od ledna 2015 tak je třeba doložit vaše příjmy a náklady na bydlení za předcházející čtvrtletí tj. za říjen, listopad a prosinec 2014. Jakmile bude úřadem schválený příspěvek na bydlení tak dostane příspěvek vyplacený v lednu, únoru a březnu. V dubnu pak opět budete dokládat vaše příjmy a náklady na bydlení a to za leden, únor a březen 2015.“
http://cpibyty­.cz/litvinov/oz­nameni/prispe­vek-na-bydleni/542