Příspěvek z Úřadu práce, jak to je?

Dle § 52g zákona 262/2006 jsem byla propuštěna z prac.poměru ke dni 30.11.2010. Když se ihned zaeviduji na Úřad práce dostanu od státu podporu v nezaměstnanosti?

Nejlepší odpověď
standa

„6 měsíců nepřetržitého prac.poměru“ je nepřesná odpověď neboť pro poskytnutí podpory v nezaměstnanosti musí být splněny kromě jiného tyto tři podmínky:

  1. uchazeč o podporu v posledních 3 letech alespoň 12 měsíců pracoval nebo měl jinou výdělečnou činnost, která zakládá povinnost odvádět pojistné
  2. uchazeč se řádně zaregistroval na ÚP
  3. uchazeč není příjemce důchodu

k bodu ad 2) ještě doplňuji, že z pohledu nároku na podporu, není nezbytné se zaregistrovat IHNED, ale rychlé zaregistrování (do 3 prac.dní) je důležité z pohledu soc. a zdrav. pojištění…, které se pak nepřeruší a po zaměstnavateli tuto povinnost převezme stát.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-nekdo-dostane-vypoved-k-30-11-2010-a-odstupne-za-4-mes-ma-pote-narok-na-podporu-v-nezamestanosti

Další odpovědi
anonym

Pokud jste byla nepřetržitě zaměstnána více než 6 měsíců,tak ano!