Avatar uživatele
Registrovaný

Příspěvek z Úřadu práce, jak to je?

Dle § 52g zákona 262/2006 jsem byla propuštěna z prac.poměru ke dni 30.11.2010. Když se ihned zaeviduji na Úřad práce dostanu od státu podporu v nezaměstnanosti?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

"6 měsíců nepřetržitého prac.poměru" je nepřesná odpověď neboť pro poskytnutí podpory v nezaměstnanosti musí být splněny kromě jiného tyto tři podmínky:

1. uchazeč o podporu v posledních 3 letech alespoň 12 měsíců pracoval nebo měl jinou výdělečnou činnost, která zakládá povinnost odvádět pojistné

2. uchazeč se řádně zaregistroval na ÚP

3. uchazeč není příjemce důchodu

------------

k bodu ad 2) ještě doplňuji, že z pohledu nároku na podporu, není nezbytné se zaregistrovat IHNED, ale rychlé zaregistrování (do 3 prac.dní) je důležité z pohledu soc. a zdrav. pojištění..., které se pak nepřeruší a po zaměstnavateli tuto povinnost převezme stát.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ kdyz-nekdo-dostane-vypoved-k-3 0-11-2010-a-odstupne-za-4-mes- ma-pote-narok-na-podporu-v-nez amestanosti

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud jste byla nepřetržitě zaměstnána více než 6 měsíců,tak ano!

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.