bbk

Příspěvek při studiu

Pokud mi bude 18 let, budu studovat a žít s rodiči dostávám nějaký příspěvek od státu ????

Odpovědi
odik

Myslíš přímo peníze? Ne, jako za co bys je chtěla dostávat?

Každopádně rodině zvyšuješ životní minimum. Od státu máš jako studentka úlevy z poplatků, když pudeš na brigádu apod.. Tak co víc chceš?

Navíc od školy můžeš dostávat sociální, ubytovací či prospěchový stipendium (záleží na daný situaci).

pusinka50

Nárok na přídavek na dítě má nezaopatřené dítě, jestliže rozhodný příjem v rodině nepřevyšuje součin částky životního minima rodiny a koeficientu 2,40.

Kdo má nárok na příspěvek?
Nezaopatřené dítě má měsíční nárok na přídavek na dítě za kalendářní měsíc podle věku dítěte ve výši:

dítě do 6 let – 500 Kč,
dítě od 6 do 15 let – 610 Kč,
dítě od 15 do 26 let – 700 Kč.
Rodiny s příjmem vyšším než je 2,4 násobek částky životního minima rodiny na přídavek na dítě nemají nárok. I při nízkém příjmu je však potřeba o přídavky na děti požádat na předepsaném formuláři na místně příslušném úřadu práce. Součástí žádostí jsou potom doklady o příjmu (např. potvrzení zaměstnavatele, u rodičovského příspěvku čestné prohlášení…).

http://studen­t.finance.cz/fi­nance-slevy/informa­ce/socialni-davky/pridavky/

Takže pokud se vaše rodina, co bydlíte pohromadě, vejde do nároku na příspěvek, bude ti náležet 700 Kč měsíčně, které by měly po 18-ti let věku náležet jen tobě