Valíček

Příspěvěk od UP na podnikání

Nevíte někdo jak je to s příspevkem kdybych začal podnikat?Jsem už skoro rok na UP a chtěl bych začít podnikat,dřív dával pracák nějaké peníze do začátku.Je to tak i dnes a jaké pro to bmusím splnit podminky?

Odpovědi
Michal Kole

Je chválihodné, že se chceš živit „sám“, ale podnikání nejsou jen výhody, máš víc povinností a starostí, mapř. starat se o nové zákony, vyhlášky, vést si účetnický a sledovat jak se to „zrovna dělá“ nebo si někoho platit, ale i to nemusí být záruka, že je vše OK, když účetní něco podělá průser máš ty a ne účetní – můžeš jí pak žalovat za náhradu škody.

Když někoho příjmeš na „brigádu“ tak ho musíš proškolit v BOZP, vybavit jej pracovními, ochrannými a bezpečnostními pomůckami,

dělat si v provozovně revize

když si zaměstnanci nosí do provozovny mobily s rádiem tak platíš i za soukormé mobily 135 kč i když nejsou tvoje stačí jen, že jsou v provozovně

Když zaměstnancům zakážeš mobily tak máš na krku soud za omezování osobní svobody.

a sposta dalších nevýhod

koukni na oficiální podnikatelský web

www.businessinfo.cz

nebo
www.jakpodnikat.cz
www.podnikatel.cz

či

poněkud „amatérský“ web www.mladypodni­katel.cz

anonym

příspěvek na podnikání a překlenovací příspěvěk http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/chcete-prispevek-na-podnikani-od-uradu-prace-vime-kdy-nemate-sanci/, Začínající osoba samostatně výdělečně činná může získat až devadesátitisícový příspěvek od úřadu práce. Je však třeba dodržet určité podmínky http://www.pod­nikatel.cz/clan­ky/prispevek-na-zrizeni-noveho-pracovniho-mista/ Překlenovací příspěvek a příspěvek na podnikání mohou dostat ti lidé, kteří mají problém s uplatněním na trhu práce. Ti se však zpravidla do podnikání příliš nehrnou, protože jej považují za rizikové. Uchazeče o příspěvky může odradit i to, že se zavazují podnikat minimálně na dva roky. A jestliže jim podnikání nevyjde a živnost zruší dřív, musí peníze vrátit.

anonym

Koleso, tolik hrubých chyb v nesmyslném příspěvku? Dej si léky.