hruby

Poradíte s problémem, který je uvedený v popisu?

Původní neotázka
příspěvek na přítelkyni, odešla odemě i sdětima tet podala k soudu o výživné a že bude chtít i na sebe příspěvek

přítelkyně bude žádat na sebe příspěvek jak to je na jak dlouho a kolik mam sedumnáct tis.davám na děti zatim 3,5tis děkuji

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Nejsem si jistá zda rozumím Vaší otázce. Přítelkyně se chystá žádat o to, abyste jí Vyvyplácel výživné na ní????
To má asi holka smůlu. Pokud jste otec dětí (tj. děti mají Vás uvedeného jako otce v rodných listech), pak soud stanoví částku, kterou budete patit sice jí ale jako výživné určené dětem.
Mezi partnery, kteří nejsou a nebyli manželé žádná vyživovací povinnost stanovená zákonem neexistuje.

Další odpovědi
dubraro

Dobrý otázka na špatném místě. Budete se muset zeptat právníka, možná na sociálce.

Podle mého názoru ale výživné bývalé přítelkyni nenáleží, vztahovalo by se jedině na bývalou manželku. V poradně na internetu se píše:

Vyživovací povinnost vůči bývalé přítelkyni – Vzhledem k tomu že Váš partner a jeho bývalá přítelkyně nebyli manželé, odpadá nám otázka stanovení výživného rozvedené manželky. Jediný druh vyživovací povinnosti, který by mohl přicházet v úvahu mohl být příspěvek na výživu a úhradu některých nákladů neprovdané matce. Nicméně nárok na úhradu těchto nákladů se promlčí ve třech letech od slehnutí.

Zdroj: http://www.spol­cest.cz/obcan­ska-poradna-jm/internetova-poradna/6/6463/